53. Varsoviada za nami

Kolejny już raz 11 listopada AWF Warszawa gościła na swoich obiektach Varsoviadę - Igrzyska Studentów Pierwszego Roku.

Rywalizacja żaków odbywała się w następujących dyscyplinach sportowych: 4 indywidualnych (biegi przełajowe, ergometr wioślarski, pływanie, tenis stołowy) oraz 3 drużynowych (koszykówka, piłka nożna, siatkówka).

Poza rywalizacją studentów w Varsoviadzie co roku rywalizują także władze uczelni. Trójbój Rektorski jest kulminacyjnym punktem wydarzenia. W tym roku w tej szczególnej konkurencji naszą Alma Mater reprezentował Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia dr hab. Michał Lenartowicz (na fot. uczestnicy Trójboju Rektorskiego a także w pierwszym rzędzie od lewej Prezes AZS Warszawa prof. dr hab. Marek Konopczyński, posłanki na sejm RP Małgorzata Gosiewska i Joanna Fabisiak oraz Prorektor ds. Rozwoju prof. dr hab. Czesław Urbanik).

Reprezentacje AWF Warszawa okazały się „mało gościnne" i zdominowały rywalizację w większości dyscyplin, bezapelacyjnie wyprzedzając inne uczelnie warszawskie w większości klasyfikacji medalowych.

W imieniu całej społeczności akademickiej gratulujemy wszystkim reprezentantom naszej Akademii, którzy stanęli w szranki. W szczególności składamy gratulacje zdobywcom miejsc na podium:

DYSCYPLINY DRUŻYNOWE

- 1. miejsce 50 m stylem grzbietowym – Ernest Meszka

- 1. miejsce 50 m motylkiem – Krzysztof Olborski

- 2. miejsce 50 m motylkiem – Adrian Pachowski

Szczegółowe wyniki wszystkich konkurencji dostępne są na stronie Varsoviady.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Więcej zdjęć jest dostępnych na stronie organizatora AZS Warszawa.

data publikacji: 2016.11.15