25. Piknik Naukowy PR i CNK za nami

W sobotę 21 maja br. Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie po raz kolejny uczestniczyła w Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tegoroczna 25. już edycja odbyła się pod hasłem Woda. Stanowisko AWF Warszawa, jak co roku, oferowało wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Obecność naszej Uczelni na 25. Pikniku Naukowym była możliwa dzięki wsparciu, zaangażowaniu i poświęceniu wielu osób.

Nadzór nad organizacją naszego stoiska i prezentacją jego oferty pełnili: Prorektor ds. Nauki dr hab. prof. AWF Paweł Tomaszewski i  dr Dorota Ryszkowska koordynująca działania pomiędzy wydziałami.

Czynny udział w realizacji przedsięwzięcia wzięli:

Z Wydziału Wychowania Fizycznego:

• Badania spirometrii - dr Małgorzata Stachowicz, mgr Maciej Skorulski i studentka Aleksandra  Stachowicz.
  • Symulator deski windsurfingowej - dr Bartłomiej Krynicki oraz studenci-wolontariusze: Mateusz Dutkiewicz, Julia Sass, Jakub Złomańczuk.
  • Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Włocławka - stanowiskiem pracowników WOPR opiekowała się mgr Karolina Gołębieska przy wsparciu dr Agnieszki Muszyńskiej.

Z Wydziału Rehabilitacji

• Pomiary składu masy ciała z wykorzystaniem urządzenia TANITA - mgr Marta Łabęcka, mgr Agnieszka Nowak, mgr Karol Jaskulski oraz studencka grupa wolontariuszy: Jagoda Cisło, Paulina Dłużniewska, Aleksandra Dragić, Anna Fedak, Angelika Gońda, Agata Górka, Aleksandra Gryglicka, Aleksandra Linard, Wiktoria Lipińska, Michalina  Łosiowska, Sara  Marciniak, Szymon  Mieszkuniec, Monika Roman.
  • Pierwsza pomoc przedmedyczna - dr Magdalena Śniegocka, mgr Ksawery Michalak oraz studencka grupa wolontariuszy: Patryk Byczyński Katarzyna  Konopka, Monika Mirgos, Martyna Moczulska, Aleksandra Nowak, Tomasz Nurczyk, Amelia  Podsiadła, Michał Szozda, Evgenia Tsynhaliova, Aleksandra Tyniec, Marianna Vyshnevska, Maria Wesołowska, Zuzanna Więckowska, Wiktoria Zalasa.

W ramach naszego stoiska swoją ofertę zaprezentowała również 15-osobowa reprezentacja pracowników i studentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

Fot. Marta Abdalla-Dutkiewicz

Krótka fotorelacja oraz skrót filmowy z perspektywy stoiska AWF Warszawa.

data publikacji: 2022.05.24