Symbole uczelni

Wzór godła, sztandaru i flagi Uczelni

1. Godło Uczelni stanowią stylizowane litery AWF ustawione pionowo w kolorze zielonym, w otoczeniu dwóch liści dębu w kolorze złotym.

logo AWF

2. Sztandar Uczelni ma wymiary 100x100cm. Awers na czerwonym tle, posiada w środku Godło Państwowe w kolorze srebrnym ze złotą koroną, dziobem i pazurami, nad którym znajduje się napis „Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego", a pod nim „w Warszawie", rozmieszczony dookoła, w kolorze złotym. Rewers na białym tle, w środkowo górnej części posiada Godło Uczelni oraz w dolnej części pasy barw – niebieski, żółty i zielony w formie stylizowanego łuku bieżni lekkoatletycznej.

3. Flaga Uczelni, wym. 130x180cm, na białym tle poziome pasy barw AWF Warszawa (niebieski, żółty i zielony – w podanej kolejności kolorów) na dole flagi, w górnym lewym rogu Godło Uczelni.

4. Oficjalne barwy Uczelni

• Niebieski - Pantone 306 C