Przeszłość i teraźniejszość zespołu koszykarzy Legii Warszawa

W ramach cyklu Czwartkowe Seminarium Uczelniane zapraszamy na otwarte spotkanie pt. "Przeszłość i teraźniejszość zespołu koszykarzy Legii Warszawa", które odbędzie się 8 czerwca o godz. 16.00 w Auli AWF Warszawa.

Będziemy gościć byłego koszykarza Legii Jacka Łączyńskiego, jej obecnego trenera Piotra Bakuna, czołowego zawodnika Adama Linowskiego oraz autorów „Zielonych Kanonierów": Marka i Łukasza Ceglińskich oraz Dariusza Pawłowskiego (absolwenta AWF Warszawa).

Zapraszamy studentów, wykładowców i kibiców na spotkanie i dyskusję o tradycji, historii i teraźniejszości siedmiokrotnego mistrza Polski. Stołeczny klub obchodził w roku ubiegłym roku 100-lecie istnienia, a sekcja koszykarska 60. rocznicę pierwszego tytułu mistrza kraju, zdobytego w 1956 roku.

Moment jest wyjątkowy - koszykarze Legii właśnie awansowali do ekstraklasy, do elity wracają po 14 latach przerwy.

Na spotkaniu, które poprowadzi Łukasz Cegliński, będziemy rozmawiać o sukcesach i historii Legii, ale także o m.in. AWF jako kuźni kadr trenerskich oraz dziennikarstwie sportowym jako alternatywie dla studentów AWF.

Serdecznie zapraszamy!

data publikacji: 2017.05.29