Profesor Tadeusz Rychta 1934 - 2018

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 26 grudnia 2018 r. zmarł w wieku 84 lat

ŚP.

Prof. dr hab. TADEUSZ RYCHTA

Ceniony uczony, specjalista z zakresu psychologii sportu. Absolwent psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ’58, dr nauk humanistycznych ’69, dr habilitowany nauk o kulturze fizycznej w zakresie psychologii sportu ’90, w 2000 r. otrzymał tytuł naukowy profesora nauk o kulturze fizycznej.

Z AWF Warszawa związany ponad pół wieku, od stanowiska asystenta do profesora zwyczajnego w Zakładzie Psychologii Katedry Nauk Humanistycznych na Wydziale Wychowania Fizycznego oraz w Zakładzie Gimnastyki Instytutu Sportu.

Pełnił w Uczelni liczne funkcje, tj.: Kierownik Zakładu Psychologii, Kierownik Podyplomowego Studium Psychologii Sportu, Z-ca Dyrektora Instytutu Nauk Humanistycznych.

W latach 1961-1974 był w Zarządzie Klubu AZS Warszawa, pełnił funkcję v-ce prezesa ds. wychowawczych, był także przewodniczącym Komisji Rewizyjnej. Działał w Mazowieckim, a później w Stołecznym Okręgowym Związku Piłki Ręcznej pełniąc w latach 1969-1972 funkcję prezesa okręgu. Organizował wiele imprez sportowych dla młodzieży warszawskiej, głównie turnieje piłki ręcznej. Jako wykładowca Stołecznego Ośrodka Kultury Fizycznej brał  czynny udział w kształceniu kadr instruktorskich w różnych dyscyplinach sportu dla potrzeb Warszawy i województwa stołecznego.

Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany, m.in.: Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrną Odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej, Srebrną Odznaką za Zasługi dla Warszawy, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Odznaką 100-Lecia Sportu Polskiego, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Pamięć o Nim na zawsze pozostanie na kartach historii naszej Alma Mater.

Rodzinie i Bliskim Zmarłego

składamy wyrazy współczucia

Rektor, Senat

oraz cała społeczność akademicka

Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie
________________________________________

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w czwartek 3 stycznia 2019 r. o godz. 13.15 w kościele Św. Jozafata przy ul. Powązkowskiej 90 w Warszawie, po którym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Powązkach Wojskowych.

data publikacji: 2018.12.28