Czasopisma AWF Warszawa z punktami Impact Factor

Z dumą informujemy, że po raz pierwszy w historii, czasopisma wydawane przez naszą Uczelnię otrzymały wskaźnik wpływu Impact Factor. Czasopismo „Physical Culture and Sport. Studies and Research” otrzymało 0,9 punktu IF, natomiast czasopismo „Biomedical Human Kinetics” 0,8 punktu IF.

Web of Science Core Collection to najbardziej renomowana baza na świecie, zawierająca informacje o cytowaniach w badaniach naukowych. Składa się z wyselekcjonowanego zbioru ponad 21 000 czasopism naukowych o wysokiej jakości, które są recenzowane i publikowane na całym świecie, obejmując również czasopisma Open Access z ponad 250 dziedzin naukowych. Baza ta pełni dwie główne funkcje: umożliwia przeszukiwanie informacji na dowolny temat oraz prowadzenie analiz cytowań dotyczących konkretnych publikacji lub autorów. Jest niezastąpionym narzędziem w ocenie dorobku naukowego zarówno dla instytucji naukowych, jak i dla indywidualnych badaczy.

Jest to niezwykle ważny moment w rozwoju naszej Uczelni. Wskaźnik Impact Factor jest powszechnie uznawany za jedno z kluczowych narzędzi służących do oceny wpływu i znaczenia czasopisma w międzynarodowym środowisku naukowym, a przyznane punkty potwierdzają wysoką jakość naukową naszych czasopism.

Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w tworzenie czasopism, w szczególności redaktorom naczelnym dr hab. prof. AWF Monice Piątkowskiej oraz dr. hab. prof. AWF Janowi Gajewskiemu.

data publikacji: 2023.06.30