AWF Warszawa na Gali Sportu Akademickiego 2016

20 października br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się Gala Sportu Akademickiego. Podczas imprezy podsumowano sukcesy sportowe i organizacyjne Akademickiego Związku Sportowego roku akademickiego 2015/2016, odbyła się także uroczysta inauguracja obchodów 100-lecia AZS Warszawa, które było także gospodarzem imprezy.

Podczas Gali: wręczono nagrody za Akademickie Mistrzostwa Polski 2015/2016, wyróżniono najlepsze uczelnie oraz zawodników AZS, a także medalistów Akademickich Mistrzostw Europy i Akademickich Mistrzostw Świata.

Podczas uroczystości podziękowano również za wspaniałą karierę dwukrotnemu mistrzowi olimpijskiemu Tomaszowi Majewskiemu.

Nasza Uczelnia otrzymała medal z podziękowaniami za wsparcie w tworzeniu i rozwijaniu inicjatyw Klubu Sportowego AZS AWF pozwalające wspólnie upowszechniać kulturę fizyczną wykraczającą poza typową i statutową działalność Uczelni. Za pomoc przy organizacji wyjątkowej na skalę ogólnopolską akcji promującej aktywność fizyczną wśród dzieci i ich rodziców - Dziecięca Akademia Sportu.

Wyróżniono również podwójnie Klub Sportowy AZS AWF Warszawa, który otrzymał dwa dyplomy. Jeden z nich za najlepszy projekt społeczny AZS w minionym roku - Dziecięca Akademia Sportu. Drugim wyróżnieniem była odznaka "Zasłużony dla AZS Warszawa", którą otrzymał Prezes klubu - Maciej Hartfil, za realizację projektu Dziecięcej Akademii Sportu oraz wzorowe kierowanie jednym z najlepszych sportowo i organizacyjnie klubów AZS w Polsce.

W imieniu władz naszej Alma Mater w wydarzeniu uczestniczył Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia dr hab. Michał Lenartowicz.

Całą uroczystość uświetnił występ Rafała Brzozowskiego, absolwenta naszej Uczelni, byłego zapaśnika sekcji AZS AWF Warszawa, który z dumą na scenie prezentował się w klubowej koszulce.

data publikacji: 2016.10.21