Aktywny powrót do szkoły WF z AWF - II edycja

Zapraszamy nauczycieli do udziału w tegorocznej edycji programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Aktywny powrót do szkoły WF z AWF”.  To cenna inicjatywa i doskonała okazja, aby od najlepszych akademików, specjalistów z AWF, uzyskać wiedzę i zdobyć dodatkowe umiejętności, które będą przydatne w dalszej pracy z dziećmi i młodzieżą.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na portalu www.wfzawf.pl. Portal to również baza wiedzy o Programie „Aktywny powrót do szkoły WF z AWF”.

SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI

W bieżącej edycji szkolenia dla wszystkich województw będą prowadzone przez Akademię Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Szkolenie jest kompleksowe i obejmuje zagadnienia dotyczące metod przeciwdziałania skutkom hipokinezji – bezczynności ruchowej, skutkom zdrowotnym czy izolacji społecznej, pojawiającym się w związku z pandemią. Podczas warsztatów poruszane są również kwestie psychologiczne.

Szkolenie dla nauczycieli jest bezpłatne!

Informacje o szkoleniu

• W szkoleniu może wziąć udział każdy nauczyciel wychowania fizycznego zatrudniony w szkole podstawowej i ponadpodstawowej, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczyciel innych ośrodków oświatowych realizujących wychowanie fizyczne z dziećmi i młodzieżą w Polsce. Uprawnionymi do uczestnictwa są również absolwenci kierunków Wychowanie Fizyczne i edukacja wczesnoszkolna oraz nauczyciele wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej, którzy nie wykonują zawodu nauczyciela.
  • Szkolenie trwa jeden dzień, a każdy nauczyciel może wziąć udział tylko 1 raz w szkoleniu.

W jaki sposób nauczyciel może zgłosić się na szkolenie?

• Na szkolenie można zgłosić się przez formularz udostępniony na stronie internetowej programu www.wfzawf.pl
  • Aby dokonać rejestracji, nauczyciel zostanie poproszony o wpisanie w formularzu specjalnego kodu, który otrzyma od dyrektora szkoły.
  • W kolejnym kroku nauczyciel będzie musiał stworzyć swoje indywidualne konto na portalu WF z AWF oraz zapisać się na szkolenie.
  • Na stronie www.wfzawf.pl znajduje się film instruktażowy - Jak stworzyć konto na "WF z AWF".

Terminy szkoleń dla nauczycieli

• W marcu: 10, 11, 17, 18, 24, 25 i 31
  • W kwietniu: 1, 7 i 8

SPORT KLUBY

Równocześnie uruchomiony został nabór zgłoszeń do Sport Klubów. Nauczyciel, który ukończy szkolenie i otrzyma  w systemie elektronicznym certyfikat, będzie miał możliwość ubiegania się o prowadzenie dodatkowych zajęć sportowych w ramach „Sport Klubów” w 2022 r. Nauczyciele którzy ukończyli szkolenia stacjonarne i uzyskali certyfikaty w 2021 r. również mogą zgłaszać się do prowadzenia dodatkowych zajęć w tegorocznej edycji programu.

Zajęcia w ramach Sport Klubów skierowane są do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Formularz zgłoszeniowy do prowadzenia Sport Klubów znajduje się na portalu www.wfzawf.pl i jest dostępny po zalogowaniu się na konto (uwaga – to nie jest ten sam formularz, co w 2021 roku).

data publikacji: 2022.02.25