Inauguracja II edycji programu WF z AWF

Dzisiaj, o godz. 10.00 w Hali Gier Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyła  się konferencja prasowa podsumowująca pierwszą edycję projektu „WF z AWF - Aktywny powrót do szkoły" z udziałem prof. Przemysława Czarnka, Ministra Edukacji i Nauki.

Podczas konferencji JM prof. Bartosz Molik, Rektor AWF Warszawa i Główny Koordynator Projektu, przedstawił podsumowanie z realizacji programu WF z AWF, który w I etapie obejmował szkolenia dla nauczycieli. II etap to sportowe zajęcia dodatkowe dla dzieci w ramach Sport Klubów, a także portal edukacyjny zawierający materiały dydaktyczne dla uczniów, rodziców i kadry pedagogicznej.

II edycja programu WF z AWF to 400 tys. godzin zajęć dla dzieci i młodzieży w ramach Sport Klubów (głównym celem Sport Klubów nie jest przygotowanie dzieci i młodzieży do rywalizacji sportowej a aktywny rozwój uczniów i integracja). Na ten cel MEiN przeznacza w 2022 roku ponad 36 mln zł. To również dodatkowe szkolenia, mniejsza liczba uczestników w grupach, dłuższy czas realizacji zajęć dla uczniów, a także wyższe stawki wynagrodzenia dla nauczycieli.

Minister Edukacji i Nauki złożył na ręce JM prof. Bartosza Molika podziękowania wszystkim rektorom akademii wychowania fizycznego w Polsce i wszystkim profesorom, którzy zaangażowali się w realizację programu WF z AWF. Zaapelował do nauczycieli WF, edukacji wczesnoszkolnej, którzy mają certyfikaty i zostali przeszkoleni, aby zakładali w swoich szkołach Sport Kluby, by pomóc dzieciom w powrocie do sprawności fizycznej. Na zakończenie dodał, jak ważna w procesie powrotu do formy fizycznej dzieci i młodzieży jest rola rodziców.

W wydarzeniu uczestniczyli również:

• Prorektor ds. Nauki – prof. Paweł Tomaszewski – Przewodniczący Zespołu ds. weryfikacji wniosków i diagnozy kondycji fizycznej,
  • Prorektor ds. Filii AWF w Białej Podlaskiej – prof. Jerzy Sadowski – Koordynator projektu,
  • Prorektor ds. Promocji i Rozwoju – prof. Jolanta Żyśko – Koordynator ds. portalu edukacyjnego,
  • Koordynator zarządzający projektem – Izabella Tarnowska.

O szczegółach związanych z naborem do II edycji projektu poinformujemy już wkrótce.

Fot.  Dariusz Konarzewski

Raport końcowy programu Aktywny powrót do szkoły - jest dostępny w materiałach na stronie MEiN.

data publikacji: 2022.02.10