Zdalne nauczanie w AWF Warszawa z MS Teams

Szanowni Państwo,

Zgodnie z rozporządzeniem MNiSW w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz zarządzeniem Rektora AWF Warszawa, ograniczone zostało funkcjonowanie uczelni przez zawieszenie kontaktowych zajęć dydaktycznych na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych i studiach podyplomowych. Rozporządzenie MNiSW wskazuje możliwość prowadzenia działalności dydaktycznej w formach bez kontaktu bezpośredniego, w tym w formie nauczania zdalnego.

Aby ograniczyć skutki zawieszenia zajęć z bezpośrednim kontakcie (po decyzji MNiSW zawieszonych do dnia 10.04.2020; Komunikat MNiSW) w AWF Warszawa w ostatnich kilkunastu dniach poszukiwaliśmy nowych rozwiązań nauczania zdalnego i utrzymania kontaktu pracowników dydaktycznych ze studentami.

Dziekani wydziałów, kierownicy jednostek organizacyjnych i pracownicy dydaktyczni otrzymali informację o zasadach realizacji zajęć dydaktycznych w okresie zawieszenia prowadzenia zajęć w bezpośrednim kontakcie.

Wybraliśmy, przygotowywaliśmy i jesteśmy gotowi do prowadzenia zajęć on-line z elementami e-learningu poprzez wykorzystanie programu Microsoft Teams oraz utrzymanie kontaktu pomiędzy dydaktykami i studentami za pośrednictwem poczty elektronicznej i usprawnianego po aktualizacji komunikatora Wirtualnej Uczelni.

Dołożymy wszelkiej staranności, aby jakość zajęć, także od strony technicznej, była odpowiednia, ale prosimy Państwa o współpracę i wyrozumiałość, zarówno ze względu na to, że zajęcia w tej formie nie były planowane zarówno przez administrację uczelni, jak i samych dydaktyków. Nasze działania są reakcją na nadzwyczajne okoliczności, których nie można było przewidzieć i których okres trwania jest także trudny do zdefiniowania.

Harmonogram zdalnego nauczania w AWF Warszawa, zasady i instrukcja korzystania z programu MS Teams.

Dr hab. Michał Lenartowicz prof. AWF

Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia