Za nami Święto Uczelni 2023

W środę, 29 listopada br., Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie obchodziła wyjątkowe Święto Uczelni. Tegoroczne obchody znacząco odbiegały od tradycyjnego scenariusza obchodów.

Pierwszym wydarzeniem było powołanie Kapituły ds. medalu prof. Tadeusza Ulatowskiego, której przewodniczącym został prof. dr hab. Henryk Sozański. Medal ten będzie przyznawany za najlepsze prace magisterskie z obszaru sportu. Kolejnym ważnym punktem było spotkanie emerytowanych profesorów, władz Uczelni oraz obecnych nauczycieli podczas tradycyjnego, świątecznego spotkania. Dodatkowo, utworzona została Rada Biznesu, mająca na celu zrzeszanie kluczowych partnerów zewnętrznych Uczelni, z Medicover, Decathlon, Toyota Bielany i Santander Bank Polska na czele.

Uroczystość Święta Uczelni, w trakcie którego odbyło się Uroczyste Posiedzenie Senatu, rozpoczęło się wprowadzeniem sztandarów i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrał JM prof. Bartosz Molik, Rektor AWF Warszawa, witając gości oraz wszystkie osoby zgromadzone na Hali Gier, a następnie wygłosił przemówienie okolicznościowe. Następnie JM Rektor wraz z Doradcą Prezydenta RP Piotrem Nowackim wręczyli odznaczenia państwowe za zasługi dla rozwoju nauki, w tym Srebrny Krzyż Zasługi dla dr. hab. n. med. Macieja Krawczyka, Brązowy Krzyż Zasługi dla dr Beata Makaruk, , a Srebrny Medal za Długoletnią Służbę dla mgr Michał Kozdroń. Nadano także tytuły profesorskie w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu prof. dr hab. Aleksandrze Truszczyńskiej-Baszak oraz prof. dr hab. Michalinie Błażkiewicz-Janeczko.

Następnie dr hab. prof. AWF Paweł Tomaszewski przedstawił uchwałę Rady Wydziału Wychowania Fizycznego o nadaniu stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki o kulturze fizycznej dla dr hab. Anny Kopiczko, dr hab. Karola Gryko, dr hab. Agnieszki Stępień i dr hab. Piotra Żmijewskiego. Kolejnym etapem uroczystości była promocja doktorów nauk o kulturze fizycznej oraz akt ślubowania odczytany przez dr. hab. prof. AWF Pawła Tomaszewskiego.

Głos zabrała również przedstawicielka Doktorantów, dr Marta De Białynia Woycikiewicz oraz Prezes Stowarzyszenia Absolwentów AWF Warszawa, Zbigniew Sikora. Na zakończenie, głos ponownie zabrał JM Rektor, składając podziękowania za udział w uroczystości.

W ramach obchodów Święta Uczelni odbyło się także spotkanie z grupą sportowców i trenerów reprezentujących AZS AWF i AWF Warszawa. Wspólne świętowanie osiągnięć na arenach międzynarodowych oraz podczas Akademickich Mistrzostw Polski z pewnością wzbogaciło atmosferę akademicką i umocniło więzi pomiędzy społecznością uczelnianą a partnerami z sektora biznesowego i sportowego.

Listy gratulacyjne z życzeniami z okazji Święta Uczelni przysłali:

data publikacji: 2023.12.08