Wystawa kolekcji nart pt: "Od jesionu do karbonu" w AWF Warszawa

Od 2016 roku działa w naszej Uczelni sala dydaktyczno – wystawowa w której zlokalizowana została kolekcja nart pt. Od jesionu do karbonu. Autorem wystawy i właścicielem kolekcji jest były pracownik Zakładu Sportów Wodnych i Zimowych dr Grzegorz Sadowski.

Intencją autora kolekcji jest ukazanie ewolucji sprzętu narciarskiego, jaka miała miejsce od XIX do XXI wieku, w narciarstwie biegowym, zjazdowym i skokach narciarskich. Na wystawie prezentowanych jest  40. par archiwalnych nart w tym narty wybitnych polskich narciarzy: Adama Małysza, Justyny Kowalczyk i Józefa Łuszczka.

Wystawę, która znajduje się w Zakładzie Sportów Wodnych i Zimowych AWF Warszawa (ul. Marymoncka 34), można zwiedzać kontaktując się z wybranym pracownikiem Zakładu lub właścicielem kolekcji dr. Grzegorzem Sadowskim ( tel. 500 173 906 ). Zapraszamy szkoły oraz wszystkich miłośników narciarstwa.

Galeria zdjęć z wystawy

data publikacji: 2017.10.09