"Wszystkie Małgośki Świata" w Bibliotece Narodowej

Bohaterką wystawy „Wszystkie Małgośki Świata” jest Maryla Rodowicz. Ekspozycja, inaugurująca Archiwum Polskiej Muzyki Rozrywkowej w BN, prezentuje m.in. stroje estradowe, gitary, fotografie, materiały audiowizualne, płyty, a nawet legendarne czerwone Porsche z lat 70.

Maryla Rodowicz jest ikoną polskiej muzyki rozrywkowej. Jej losy są mocno związane z naszą Alma Mater. W latach 1965 - 1970 była studentką AWF Warszawa, to właśnie podczas studiów zaczęła się Jej wielka, muzyczna kariera. Jednym z eksponatów wystawy, będącym śladem  (jednym z wielu) Jej studiów w naszej uczelni, jest odręcznie napisana kartka, którą piosenkarka zostawiła swojej współlokatorce z akademika. Zbiory przekazane przez artystkę pozwalają zobaczyć dużą część obrazu rozrywki w czasach PRL i kolejnych dziesięcioleciach.

Więcej informacji na temat wydarzenia, galeria zdjęć oraz film, w którym Maryla Rodowicz zaprasza do obejrzenia wystawy na stronie BN.

Wystawa jest otwarta dla zwiedzających do 9 kwietnia br., od poniedziałku do soboty w godz. 8.30-20.30 w gmachu głównym Biblioteki Narodowej przy al. Niepodległości 213. Wstęp wolny.

Fotografia kartki, dzięki uprzejmości prof. Lecha Jaczynowskiego, wykonana podczas uroczystego otwarcia wystawy 08.02.2018.

data publikacji: 2018.02.19