Wizyta uczniów z Jeleniej Góry

W piątek 23 października br. progi naszej Alma Mater odwiedziła grupa młodzieży z Jeleniej Góry. Gościliśmy 33 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych wraz z trojgiem opiekunów (mgr Edyta Judzińska, mgr Michał Judziński, mgr Paweł Maczel), z takich kierunków kształcenia, jak: technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej, technik portów i terminali, technik ekonomista.

Pobyt u nas był dla nich ważnym punktem trzydniowej wycieczki po stolicy, podczas której mieli m. in. możliwość zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną. Wszystkim bardzo podobał się kampus AWF a szczególnie obiekty sportowe. Największe wrażenie wywarła na uczestnikach wizyta na pływalni i możliwość obserwowania zajęć ze studentami, które prowadziła mgr Otylia Jędrzejczak, nasza absolwentka, a obecnie asystent w Zakładzie Pływania i Ratownictwa Wodnego AWF Warszawa. Dla młodzieży okazja bezpośredniego kontaktu z tak znakomitą zawodniczką pływacką (mistrzynią olimpijską, wielokrotną mistrzynią Europy i świata) była szczególnym przeżyciem.

Mamy nadzieję, że to doświadczenie będzie miało wpływ na ich decyzje przy wyborze studiów i w przyszłości w naszej uczelni pojawią się uczniowie z tej placówki lub z miasta Jelenia Góra.

Fot. Michał Judziński

data publikacji: 2015.10.28