Umowa o współpracy pomiędzy AWF Warszawa a m.st. Warszawa

Umowę podpisała Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz JM Rektor AWF Warszawa prof. Andrzej Mastalerz.

W celu podnoszenia poziomu usług społecznych w zakresie sportu i rekreacji dla mieszkańców Warszawy z inicjatywy JM Rektora prof. Andrzeja Mastalerza oraz Pana Janusza Samela Dyrektora Biura Sportu i Rekreacji podpisana została umowa o współpracy merytorycznej Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie z m.st. Warszawa.

W ramach współpracy przewidziane są wspólne działania przedstawicieli kadry naukowej AWF Warszawa oraz miejskiego Biura Sportu i Rekreacji, których celem będzie podnoszenie poziomu usług społecznych w zakresie sportu i rekreacji dla mieszkańców.

Współpraca dotyczyć będzie:

Uczestnictwa AWF Warszawa w programach sportowo-rekreacyjnych dla mieszkańców realizowanych przez m.st.Warszawa, takich jak np. nowy program „Aktywny Warszawiak". Wspólnym celem jest skuteczne zwiększenie aktywności fizycznej mieszkańców, upowszechnianie aktywnego stylu życia w różnych grupach społecznych: dzieci, młodzież, rodziny, rodzice, osoby w wieku produkcyjnym, seniorzy, osoby niepełnosprawne, osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.

Udziału AWF Warszawa w projektach miejskich i europejskich na rzecz sportu i rekreacji poprzez udział wolontariuszy sportowych rekrutujących się spośród studentów AWF Warszawa; miasto zapewni możliwość odbycia staży dla studentów AWF Warszawa podczas imprez i wydarzeń sportowych i rekreacyjnych realizowanych przez m.st. Warszawa.

Wspólnej (AWF i m.st. Warszawa) realizacji nowych zadań i projektów mających na celu upowszechnianie aktywności fizycznej wśród mieszkańców.

Udział AWF w prowadzeniu badań aktywności fizycznej mieszkańców podczas zajęć i programów w wybranych projektach organizowanych przez m.st. Warszawa lub przez organizacje pozarządowe działające w obszarze sportu i rekreacji.

Zaprojektowania  i przeprowadzenia wspólnych kampanii informacyjnych i promocyjnych na rzecz aktywności fizycznej.

Stworzenia zespołu  z udziałem ekspertów wywodzących się z kadry naukowej AWF Warszawa dla projektów finansowanych z programów zewnętrznych, m.in. Erasmus+Sport.

Należy wspomnieć, że współpraca pomiędzy AWF Warszawa a miejskim Biurem Sportu i Rekreacji prowadzona była już wcześniej w kilku znaczących obszarach:

Przedstawiciele kadry naukowej AWF Warszawa brali udział w projektach europejskich realizowanych przez m.st. Warszawa, udzielając wsparcia merytorycznego:

Projekt „Fit for Life Europe – a local HEPA Framework for elderly in European cities and regions" dedykowany był promocji aktywności fizycznej seniorów. Pracownicy AWF Warszawa opracowali dzienniczek aktywności fizycznej seniora oraz informację o zaletach aktywności fizycznej w wieku 60+.

Projekt „Europe is our Playground" – przedstawiciele AWF Warszawa uczestniczyli w prezentacji tradycyjnych polskich sportów, gier i zabaw podczas międzynarodowej konferencji organizowanej w projekcie.

Przedstawiciele kadry naukowej AWF Warszawa uczestniczyli w opracowaniu zasad merytorycznych cieszącego się wielkim zainteresowaniem programu „Od zabawy do sportu", który polega na realizacji dodatkowej godziny wychowania fizycznego w klasach I-III szkół podstawowych i na bieżąco są zaangażowani w przebieg tego programu, od zajęć bieżących, przez rozgrywki szkolne, aż do finałów dzielnicowych i ogólnomiejskich.

data publikacji: 2015.03.20