Turniej Piłkarski o Puchar Rektora AWF Warszawa za nami

W niedzielę 15 maja br. odbył się Turniej Piłkarski o Puchar Rektora AWF Warszawa zorganizowany w ramach promocji Programu Aktywny powrót do szkoły - WF z AWF. Impreza połączona z piknikiem rodzinnym oraz akustycznym koncertem zespołu Pectus była również oficjalnym otwarciem nowego boiska nr 3 - pełnowymiarowego obiektu sportowego ze sztuczną nawierzchnią.

JM prof. Bartosz Molik, Rektor AWF Warszawa witając gości, zawodników, kibiców oraz Przyjaciół naszej Uczelni wyraził radość, że sportowa baza AWF staje się coraz bardziej imponująca i życzył wszystkim udanej zabawy.

Pierwsze mecze na nowej murawie (jeszcze przed symbolicznym otwarciem) rozegrały dziecięce drużyny: Turbo Football Academy, Juventus Academy Warszawa, Agape Białołęka, MKS Polonia Warszawa. Rektor wręczając puchary i nagrody młodym zawodnikom, którzy spotkali się na boisku w ramach projektu WF z AWF,  przypomniał i zachęcił do brania udziału w projekcie oraz uczęszczania do nowo powstałych SPORT KLUBÓW, w których to dzieci i młodzież otrzymają nie tylko wsparcie w tworzeniu kondycji fizycznej, ale również w aktywnym powrocie do szkoły po okresie zdalnych lekcji.

Przed rozpoczęciem drugiej części, rozgrywek o Puchar Rektora, dokonano uroczystego otwarcia boiska nr 3. Symboliczną wstęgę przecięli: JM prof. Bartosz Molik Rektora AWF Warszawa, prof. Jolanta Żyśko, Prorektor ds. Promocji i Rozwoju Uczelni oraz Andrzej Strejlau, nasz legendarny absolwent, ikona polskiej piłki nożnej, jeden z najwybitniejszych trenerów w historii polskiego futbolu, wybitny znawca piłki nożnej zarówno w wydaniu międzynarodowym jak i krajowym, wychowawca wielu selekcjonerów reprezentacji Polski.

W turnieju wzięło udział łącznie sześć drużyn. Pierwsze miejsce zajął zespół Pectus, drugie Santander Universidades Polska, trzecie AZS Akademicki Związek Sportowy ZG, czwarte AWF Warszawa, piąte Toyota Bielany, a szóste Ministerstwo Edukacji i Nauki. Na zakończenie turnieju wręczono nagrody i certyfikaty „Przyjaciel AWF”. Gratulacje zwycięskiej drużynie oraz podziękowania wszystkim zawodnikom za wspaniałe mecze złożyli: Rektor Bartosz Molik, Prorektor ds. Promocji i Rozwoju Uczelni Jolanta Żyśko oraz Kanclerz Maciej Hartfil.

Po emocjonujących rozgrywkach sportowych wszyscy bawili się na pikniku oraz na koncercie akustycznym pop-rockowego zespołu Pectus - nazwa zespołu pochodzi z laciny, członkowie wybrali ją gdyż kojarzy im się z „siłą woli” hartem ducha i uporem w dążeniu do celu!

Było sportowo, muzycznie i bardzo wesoło! Dziękujemy!

Fot. Michał Wencek

data publikacji: 2022.05.18