Triumf AWF Warszawa na Europejskich Igrzyskach Akademickich

W ciągu dwóch tygodni Europejskich Igrzysk Akademickich (15-31.07.2022) sportowcy z 37 krajów europejskich reprezentowali ponad 400 uczelni. W wydarzeniu, którego organizatorem była Politechnika Łódzka, wzięło udział 5000 sportowców z całej Europy. Rywalizacja odbywała się w 20 dyscyplinach na 15 obiektach w Łodzi i okolicach.

Polscy studenci wygrali klasyfikację medalową, sportowcy z aż 32 ośrodków akademickich zdobyli łącznie 83 medale (24 złote, 27 srebrnych i 32 brązowe).

Najwięcej krążków spośród polskich uczelni wywalczyła Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, która przywiozła aż 10 medali!

Nasi  reprezentanci zdobyli 2 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe medale w następujących dyscyplinach:

• Kickboxing - 6 medali: złoty Rafał Dobies, srebrne Gabriela Sztukowska, Dominika Ziółek i Maciej Michalski, brązowe Wojciech Pietrzak i Yaraslau Ivanou,

Gratulujemy naszym studentom tak wspaniałych osiągnięć. Wiemy, jak wiele wysiłku wymaga łączenie studiów z uprawianiem sportu, dlatego opracowaliśmy i wdrażamy model Kariery dwutorowej sportowców. Zależy nam, aby nasi studenci-sportowcy mogli skupić się na osiąganiu jak najlepszych wyników w sporcie i nauce w sprzyjających rozwojowi warunkach.

Kolejna edycja Europejskich Igrzysk Akademickich - za dwa lata w węgierskich miastach: Debreczynie oraz Miszkolcu.

Organizatorami zawodów były Politechnika Łódzka, Akademicki Związek Sportowy oraz miasto Łódź. Imprezę objął patronatem m.in. Polski Komitet Olimpijski.

data publikacji: 2022.08.04