Test Coopera dla Wszystkich

Serdecznie zapraszamy wszystkich: małych i dużych, młodych i starszych do wzięcia udziału w otwartym Teście Coopera w AWF Warszawa dnia 7 października 2015 w godz. 9.00 - 14.00 oraz 18.00 - 21.00

Udział w akcji jest BEZPŁATNY zapisy na stronie www.testcoopera.pl

Test Coopera to uniwersalny sprawdzian naszej aktualnej dyspozycji sportowej. Do jego przeprowadzenia nie jest potrzebny specjalistyczny sprzęt.
Wystarczy strój sportowy i bieżnia. Każdy z uczestników ma 12 minut na rywalizację z samym sobą. Dystans, który w tym czasie pokona, stanowi jego osobisty wynik.
Rezultat jest następnie odczytywany w tabeli stworzonej przez amerykańskiego lekarza Kennetha Coopera. Przykładowo – mężczyzna w wieku 20-29 lat na wynik „dobry" musi przebiec od 2400 do 2800 metrów, natomiast kobieta w tym samym wieku – 2200–2700 metrów.

Szczegółowych informacji udziela Rafał Jachimiak

e-mail: rafal.jachimiak@azs.pl

tel: 502 653 940

Test Coopera skierowany jest także do szkół pod hasłem „Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły".
Ta szkoła, z której lub dla której pobiegnie najwięcej osób podczas Warszawskiego Testu Coopera otrzyma bon od firmy Veolia o wartości 3500 zł na zakup sprzętu sportowego w sklepie Decathlon-Targówek.

Co zrobić, aby wziąć udział w Akcji Test Coopera dla Wszystkich:
1. Można dokonać internetowej rezerwacji na konkretną godzinę testu www.testcoopera.pl
2. W dniu Testu zapisać się na stadionie i czekać na wyznaczoną godzinę.
Uwaga!! Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę opiekuna prawnego (zgoda jest do pobrania na stronie www.testcoopera.pl)

Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Stołeczne Warszawa, firmę VEOLIA, wparcia udzielają także AWF Warszawa (udostępnienie nowoczesnego stadionu), firma GEPART (pomiar czasu), DECATHLON. Współpracujemy także z licznymi grupami biegowymi i sportowymi m.in. BOOTCAMP POLSKA.
Organizatorem akcji jest Akademickie Związek Sportowy Środowisko Warszawa.

„Test Coopera dla Wszystkich" to akcja organizowana w całej Polsce od 2010 r. początkowo był to tylko „Warszawski Test Coopera dla Wszystkich", od 2011 roku przybrał formę ogólnopolskiej akcji.
Przez te 6 lat sprawdziło swoją kondycję ponad 40 000 osób wspólnie okrążając dwa razy kulę ziemską (92 tys km)
Szczegóły: www.testcoopera.pl

Serdecznie zapraszamy 7 października br.

data publikacji: 2015.10.05