Sukcesy studentów AWF Warszawa

3 czerwca 2017r. w Kolbuszowej odbył się Puchar Świata w Nordic Walking, który jednoczenie był zaliczany do Pucharu Polski Nordic Walking. Była to jubileuszowa bo 50-ta impreza organizowana przez Polską Federację Nordic Walking.
W ten upalny dzień na starcie stanęło ponad 600 uczestników, którzy rywalizowali na dystansach 5 km, 10 km i półmaratonu.

W zawodach wystartowali studenci z Wydziału Turystyki i Rekreacji AWF Warszawa, którzy zajęli wysokie miejsca w ostatecznej klasyfikacji.
Maciej Szabliński zajął 2 miejsce na dystansie półmaratonu, Dominik Szarpak zajął 2 miejsce na dystansie 10 km, a Maciej Tyka był czwarty na dystansie 5 km w kategorii wiekowej 18-29 lat. Opiekunem studentów była dr Joanna Piotrowska, instruktor Nordic Walking.