Sukcesy naszych studentów w Pucharze Polski Nordic Walking

15 maja 2016 r. w Konstancinie Jeziornie wystartował Puchar Polski Nordic Walking. Na starcie stanęło ponad 700 uczestników i był to rekord frekwencji w tym cyklu zawodów.

Zawodnicy mieli do wyboru trzy dystanse, 21 km - półmaraton, 10 i 5 km. Po dwuletniej przerwie znowu wystartowali studenci Wydziału Turystyki i Rekreacji AWF Warszawa ze specjalizacji Nordic Walking, którzy z powodzeniem reprezentowali naszą Uczelnię.

Najlepsze 3 miejsce w kategorii wiekowej 18-29 lat zdobył Mikołaj Werstler, który pokonał dystans w czasie 01:05:51.20.

Najlepszą z kobiet była Roma Rapałło, która z czasem 01:15:18 zajęła 4 miejsce w tej kategorii wiekowej.

Ponadto w pierwszej 10 zmieścili się jeszcze Żmijewski Wojciech 6 m, Rogaski Grzegorz 7 m, Wierzbowski Michał 9 m.
Na dystansie 5 km - 6 miejsce z czasem 33 min 25 sek zajął Adam Patynowski. Najlepszą kobietą w reprezentacji AWF była Agnieszka Wrońska, która zajęła 7 miejsce (00:39:06).

Opiekunami Specjalizacji Nordic Walking były dr Joanna Piotrowska i dr Anna Leś.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

GRATULUJEMY NASZYM STUDENTOM i ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

data publikacji: 2016.05.18