Stypendium dla studentów z Białorusi

Tegoroczna edycja działania NAWA (Narodowa Agencja Wymiany Akademickiejjest skierowana do studentów z Białorusi i stanowi kontynuację ubiegłorocznej inicjatywy „Solidarni z Białorusią”.

Obywatelki i obywatele Białorusi, do 20 października 2021 r. mogą aplikować o otrzymanie stypendium z NAWA "Solidarni z Białorusią" w ramach jednej z dwóch ścieżek:

Ścieżka 1Dla studentów z Białorusi, którzy rozpoczynają w roku akademickim 2021/22 studia w Polsce, w trybie stacjonarnym, w języku polskim;

lub

Ścieżka 2Dla studentów z Białorusi, którzy kontynuują kształcenie na studiach w trybie stacjonarnym, w języku polskim, na które otrzymali już stypendium w ramach inicjatywy NAWA „Solidarni z Białorusią” w roku 2020.

W zaproszeniu do składania wniosków NAWA,  wyraźnie rozdzieliła dwie ścieżki aplikowania o stypendium. Rozróżnione zostały kryteria na podstawie, których student może zostać uznana za uprawnionego wnioskodawcę, jak również dokumenty, które należy załączyć w systemie teleinformatycznym NAWA.

Stypendium NAWA, w ramach działania „Solidarni z Białorusią - studenci”, obejmuje:

• stypendium w roku akademickim 2021/22 wypłacane przez maksymalnie 10 miesięcy w wysokości: 1250 zł miesięcznie na studia I stopnia  lub 1500 zł miesięcznie na studia II stopnia
  • zwolnienie z opłat za kształcenie w uczelniach publicznych w roku akademickim 2021/22.

Wnioski wraz z załącznikami należy składać wyłącznie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego NAWA do 20 października 2021 r. do godz. 15:00 czasu lokalnego (Warszawa).

Szczegółowe informacje wraz z linkami do logowania i złożenia wniosku.

data publikacji: 2021.10.11