Spotkanie studentów z Prezesem Kadr Turystyki

W pierwszym tygodniu zajęć na uczelni po powrocie z praktyk zawodowych, studenci kierunku Turystyka i Rekreacja mieli okazję uczestniczyć w wykładzie eksperta ds. turystyki, szkoleniowca, a przede wszystkim doświadczonego pilota wycieczek. Pan Radosław Szarfanowicz – Małozięć, Prezes Kadr Turystyki, dzielił się z nimi swoim doświadczeniem z pracy jako pilot wycieczek zarówno na terenie kraju, jak i za granicą, opowiadał także o codziennej pracy opiekuna grupy oraz o różnorodnych aspektach zawodu. Studenci z zainteresowaniem wsłuchiwali się w dyskusje na temat zakresu obowiązków, specjalizacji pilockich, zarobków oraz procesu doskonalenia warsztatu i zdobywania kwalifikacji zawodowych.

Najbardziej porywające dla słuchaczy były historie dotyczące różnych sytuacji, zarówno zabawnych, jak i awaryjnych, z którymi spotkał się pilot wycieczek. Wykład z przedmiotu Pilotaż Wycieczek będzie stanowił dla nich cenne wsparcie w radzeniu sobie z różnorodnymi sytuacjami w przyszłej pracy. Wiedzę zdobytą na tych zajęciach będą mogli przetestować, podchodząc do egzaminu na Pilota wycieczek, który jest organizowany przez Kadry Turystyki na podstawie uzyskanych przez firmę uprawnień Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zdjęcia: Agnieszka Muszyńska

data publikacji: 2024.03.04