Rozstrzygnięty został XVIII Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy 2017 roku

Najpopularniejszym Sportowcem Warszawy Roku 2017 wybranym głosami internautów została nasza studentka Patrycja Adamkiewicz, zawodniczka taekwondo olimpijskiego z AZS AWF Warszawa.
Natomiast w głównym plebiscycie po raz kolejny z rzędu wygrała Anita Włodarczyk. W swojej konkurencji jest niepokonana od maja 2014 roku!

O kolejnych miejscach w kategorii Najlepszy Sportowiec Roku zadecydowała Kapituła Plebiscytu z Ireną Szewińską na czele. W kapitule byli także: Dorota Idzi, Teresa Sukniewicz-Kleiber, Tomasz Majewski, Ryszard Szurkowski oraz Andrzej Supron.
Wysokie miejsca w plebiscycie zajęli także zawodnicy AZS-AWF Warszawa:
- 7. miejsce zajęła Magdalena Piekarska, szermierka, szpada;
- 8. miejsce przypadło Agnieszce Kobus-Zawojskiej, wioślarstwo
- po raz drugi Patrycja Adamkiewicz, taekwondo olimpijskiego, odbierała statuetkę w kategorii najlepszych sportowców za zajęcie 10. miejsca w plebiscycie.

W kategorii najlepszych sportowców niepełnosprawnych, na trzecim miejscu podium stanęła Marta Fidrych - reprezentantka IKS AWF Warszawa, uprawiająca szermierkę na wózkach.
Drugie miejsce zajął - pływak - Wojciech Makowski, również z IKS AWF Warszawa.

Tytułem Sportowej Osobowości Roku 2017 został nagrodzony kanclerz AWF Warszawa Maciej Hartfil. Przed objęciem stanowiska kanclerza naszej uczelni, Maciej Hartfil był związany od 2009 roku z klubem sportowym AZS-AWF Warszawa, od 2013 roku jako prezes klubu. Jest inicjatorem projektu „Dziecięca Akademia Sportu”, w którym udział bierze ponad 2100 młodych warszawiaków w wieku przedszkolnym. Dzięki jego aktywności AZS AWF Warszawa drugi rok z rzędu był organizatorem imprezy „Od zabawy do sportu”.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom wspaniałych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne.

Oficjalne wyniki XVIII Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy 2017 roku znajdują się na stronie

data publikacji: 2018.02.08