Relacja z uroczystej inauguracji roku akademickiego 2016/2017

W poniedziałek 26 września br. Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie rozpoczęła nowy rok akademicki 2016/2017.

W uroczystości udział wzięli rektorzy i delegaci szkół wyższych oraz przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i duchowni. W ceremonii uczestniczyli również licznie reprezentanci środowiska sportowego.

Po wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał JM Rektor dr hab. prof. AWF Andrzej Mastalerz. Po powitaniu gości i przemówieniu JM Rektora, głos zabrał Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Pan Mirosław Krusiewicz, który odczytał list gratulacyjny od Pana Adama Struzika, Marszałka Województwa Mazowieckiego.
Następnie Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, dr hab. Michał Lenartowicz odczytał list gratulacyjny od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz przedstawił instytucje, które przesłały listy gratulacyjne dla naszej Akademii.

W późniejszej części Inauguracji JM Rektor wręczył Medale Zygmunta Gilewicza czterem tegorocznym absolwentom studiów drugiego stopnia, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Medale otrzymali:
- mgr Ewa Helena Łukaszewicz z Wydziału Rehabilitacji,
- mgr Justyna Emilia Jodko z Wydziału Turystyki i Rekreacji,
- mgr Melania Warchoł z Wydziału Turystyki i Zdrowia w Białej Podlaskiej,
- mgr Damian Jabłoński z Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej.

Najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie studentów I roku. Po immatrykulacji pierwszoroczniaków w imieniu społeczności akademickiej powitał przedstawiciel Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Bartłomiej Majewski.
Z przesłaniem do studentów wystąpił także przedstawiciel absolwentów rocznika 1965 - 1969 prof. dr hab. Andrzej Pawłucki. Tradycją naszej Uczelni jest zapraszanie na uroczystą inaugurację absolwentów z Rocznika, który świętuje jubileusz 50-lecia rozpoczęcia studiów w AWF Warszawa. Jako następna głos zabrała Pani Hanna Szczepanowska, wiceprezes zarządu głównego Związku Piłsudczyków przywołując idee patriotyzmu.

Wykład inauguracyjny pt. "Droga na ocean" wygłosił wybitny żeglarz, kapitan jachtowy, dziennikarz i nauczyciel Krzysztof Baranowski.

Na zakończenie inauguracji roku akademickiego chór Zespołu Tańca Ludowego "Warszawa" zaśpiewał Gaudeamus Igitur.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia

List z życzeniami z okazji inauguracji roku akademickiego 2016/2017 od Prezydenta Andrzeja Dudy

data publikacji: 2016.09.28