Raport merytoryczny projektu "WF z AWF Aktywny dzisiaj dla zdrowia w przyszłości"

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Raportem merytorycznym programu "WF z AWF: Aktywny dzisiaj dla zdrowia w przyszłości" za rok 2023.

Program skupiał się na wdrożeniu zajęć pozaszkolnych w ramach tzw. Sport Klubów.  W ramach programu, przeprowadzono badania kondycji fizycznej oraz fundamentalnych umiejętności ruchowych uczestników. Wnioski z badań wskazywały na istotne obniżenie poziomu kondycji fizycznej oraz fundamentalnych umiejętności ruchowych u dzieci i młodzieży w Polsce. Jednocześnie wskazano, iż dzieci uczestniczące w dodatkowych zajęciach (Sport Kluby) poprawiały poziom kondycji fizycznej. Raport przygotowany przez ekspertów z całej Polski, pozwolił na przygotowanie propozycji wdrożeń i rekomendacje określaną jako "Piątkę dla aktywności i zdrowia".

data publikacji: 2024.02.26