Przedstawicielka AWF Warszawa w składzie PKA

Miło nam poinformować, że Prodziekan ds. kierunków WF i SPORT Wydziału Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie - dr Edyta Sienkiewicz-Dianzenza - decyzją Ministra Edukacji i Nauki została powołana na członka Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA) w kadencji 2020-2023 w zespole nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

"Polska Komisja Akredytacyjna jest niezależną instytucją działającą na rzecz zapewniania i doskonalenia jakości kształcenia. Podstawowymi celami działań Komisji są: dbałość o spełnianie standardów jakościowych przyjętych dla szkolnictwa wyższego, nawiązujących do najlepszych wzorców obowiązujących w europejskiej i globalnej przestrzeni edukacyjnej, oraz wspieranie uczelni publicznych i niepublicznych w procesie doskonalenia jakości kształcenia a także budowania kultury jakości. Działania te zmierzają do zapewnienia absolwentom polskich szkół wyższych wysokiej pozycji na krajowym i międzynarodowym rynku pracy, a także do zwiększenia konkurencyjności polskich uczelni jako instytucji europejskich".

Gratulujemy i życzymy sukcesów w realizowaniu misji PKA.

data publikacji: 2021.05.10