Projekt FSS „Adaptowana Aktywność Fizyczna – teoria i praktyka” – warsztaty dla studentów

Szanowni Studenci,

Wydział Rehabilitacji AWF Warszawa uczestniczy w projekcie FSS „Adaptowana Aktywność Fizyczna – teoria i praktyka" finansowanym ze środków funduszy norweskich i funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych.

Celem głównym projektu jest udział w zwiększeniu włączenia społecznego użytkowników wózków w Polsce i Islandii, poprzez szkolenie przyszłych fizjoterapeutów i nauczycieli wychowania fizycznego, którzy odpowiadać będą za włączenie osób ze specjalnymi potrzebami w różnych obszarach aktywności fizycznej.

W dniach 9-11 lutego 2015 roku na terenie AWF Warszawa zostanie przeprowadzony Workshop 2: „Wady postawy u osób poruszających się na wózkach – profilaktyka, symptomy, przyczyny, diagnoza i leczenie". Warsztat zostanie poprowadzony w języku angielskim dla studentów z Islandii i Polski oraz nauczyciela akademickiego z Islandii. Warsztat będzie współprowadzony przez dr Agnieszkę Stępień oraz dr Martę Sidaway. Zajęcia praktyczne i teoretyczne będą dotyczyły m.in. analizy i badania postawy ciała osób z różnymi dysfunkcjami w tym z uszkodzeniem rdzenia kręgowego, zanikiem rdzeniowym mięśni, SM, po udarze. Uczestnicy warsztatu będą uczyć się oceny tułowia z uwzględnieniem poziomów ICF oraz korekcji i planowania ćwiczeń niezbędnych dla właściwej pozycji w wózku.

Poza zaświadczeniem uczestnictwa w warsztacie (certyfikatem), studenci, którzy zaliczą test końcowy uzyskają 2 punkty ECTS, które zostaną wpisane do suplementu dyplomu wraz z nazwą warsztatu i adnotacją o j. angielskim szkolenia. Studenci nie ponoszą kosztów uczestnictwa w zajęciach.

Do zajęć wyselekcjonowana zostanie grupa 10 studentów z II roku studiów I stopnia fizjoterapii. Studentów chętnych do udziału w zajęciach zapraszamy do zgłaszania się do dnia 19 grudnia 2014 r.

Szczegóły dotyczące warsztatu (dokumenty) dostępne są na stronie internetowej projektu:

Zapraszamy do udziału w warsztatach!

Agnieszka Stępień, Marta Sidaway

data publikacji: 2014.12.05