Projekt EUROSTUDENT VI

Celem szóstej edycji międzynarodowego programu badawczego EUROSTUDENT jest analiza społeczno-ekonomicznych warunków studiowania i porównanie ich z warunkami panującymi w blisko 30 krajach Europy. Cykliczny charakter pomiaru pozwala na uchwycenie trendów, których znajomość jest przydatna w kształtowaniu polityki publicznej w sektorach szkolnictwa wyższego. Nad metodologią badania czuwa zespół złożony z przedstawicieli wszystkich państw uczestniczących. Polska bierze udział w projekcie po raz trzeci, przy czym pierwszy raz badanie w naszym kraju realizowane będzie na uczelniach, na reprezentatywnej dla populacji studentów losowo-kwotowej próbie (trzy tysiące osób).

Badaniu towarzyszy konkurs z nagrodami w postaci trzech tabletów.

W AWF Warszawa o udział w badaniu proszeni są studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na studiach I, II stopnia na kierunkach: wychowanie fizyczne, turystyka i rekreacja oraz fizjoterapia.

Zleceniodawcą badania jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, badanie realizowane jest metodą ankiety internetowej, a jego wykonawcą jest Centrum Badawczo-Rozwojowe PBS (dawniej Pracownia Badań Społecznych). Firma gwarantuje studentom pełną dyskrecję i poufność – informacje, podane w ankietach zostaną oddzielone od danych osobowych, a wyniki badania prezentowane będą wyłącznie w postaci zbiorczych statystyk.

Udział w badaniu można wziąć do dnia 26 czerwca 2016 r.

Link do ankiety

data publikacji: 2016.06.08