Prof. Elżbieta Skierska 1947 + 2016

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 27 lutego 2016 r. zmarła

dr hab. prof. AWF Elżbieta Skierska,

nauczyciel akademicki, naukowiec.

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego – mgr biologii. Z naszą Uczelnią związana od roku 1973, w którym podjęła pracę w Zakładzie Biologii, którym kierowała w latach 1999 - 2010. Jednocześnie ciągle rozwijała się naukowo, w 1986 roku uzyskała stopień doktora nauk przyrodniczych w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN, a w roku 1998 uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk biologicznych w zakresie biologii w Wojskowym Instytucie Higieny i Epidemiologii. Od roku 2000 na stanowisku profesora nadzwyczajnego AWF.

W kadencji 2002 – 2005 pełniła funkcję Prodziekan ds. Nauki Wydziału Wychowania Fizycznego.

Była członkiem Polskiego Towarzystwa Antropologicznego, Polskiego Towarzystwa Biologii Komórki

oraz członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Sportu Kobiet.

Za swoją pracę uhonorowana została m.in.: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej,

Złotym Krzyżem Zasługi.

Pozostanie w naszej pamięci.

Rodzinie i Bliskim

składamy wyrazy współczucia i żalu

Rektor, Senat i cała społeczność akademicka

Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w piątek 4 marca 2016 r. o godz. 12.00 w kaplicy na Cmentarzu Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie, ul. Żytnia 42.

Po nabożeństwie nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego.

data publikacji: 2016.03.01