PRODOK 2016

W tym roku już po raz dziewiąty odbył się konkurs na Najbardziej Prodoktorancką Uczelnię w Polsce – PRODOK. Organizatorzy otrzymali 31 zgłoszeń od uczelni z całego kraju prowadzących studia doktoranckie.

Nasza Alma Mater znalazła się w gronie wyróżnionych zaszczytnym tytułem "Najbardziej Prodoktoranckich Uczelni - PRODOK 2016".

Konkurs PRODOK oparty był na ocenie następujących kategorii:

- Rekrutacja na studia doktoranckie

- Organizacja studiów doktoranckich

- Lektoraty

- Obciążenia dydaktyczne/regulamin studiów doktoranckich

- Stypendia doktoranckie

- Badania naukowe doktorantów

- Wspieranie współpracy międzynarodowej doktorantów

- Obecność przedstawicieli doktorantów w uczelnianych gremiach

- Warunki funkcjonowania samorządu doktorantów

- Pomoc prawna dla doktorantów

- Doktoranci z niepełnosprawnością

- Dodatkowe –wspieranie integracji doktorantów i inne rozwiązania prodoktoranckie nieujęte w zakresie poprzednich pytań

Ocenie Kapituły Doktoranckiej i Profesorskiej konkursu PRODOK poddano 31 zgodne z regulaminem formularze zgłoszeniowe. Kapituła Doktorancka obradowała w składzie: mgr Marcin Ciszewski– Uniwersytet Medyczny w Łodzi, mgr inż. Angela Andrzejewska – Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy w Bydgoszczy, mgr inż. Marta Marczak – Akademia Górniczo – Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, mgr inż. Łukasz Niewiara– Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, mgr inż. Urszula Sobczak – Wojskowa Akademia Techniczna, mgr Radosław Adamski – Uniwersytet Szczeciński, mgr inż. Magdalena Zorychta – sekretarz Kapituły Doktoranckiej – Politechnika Śląska

Efektem pracy zebranych osób było utworzenie listy rankingowej Uczelni biorących udział w konkursie PRODOK 2016, ostatecznie zatwierdzonej podczas posiedzenia Kapituły Profesorskiej w którym uczestniczyli: prof. dr hab. Tomasz Borecki – Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów, prof. dr hab. Andrzej Tretyn – Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, dr hab. Teresa Czerwińska – Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dr hab. Anna Rogut – Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, prof. dr hab.Inż. Michał Malinowski – Narodowe Centrum Nauki, prof. dr hab. Łukasz Sułkowski– Polska Komisja Akredytacyjna, mgr inż. Magdalena Zorychta – Krajowa Reprezentacja Doktorantów – sekretarz Kapituły.

Szczegółowe wyniki konkursu są dostępne na stronie Krajowej Reprezentacji Doktorantów.

data publikacji: 2016.11.21