Pracownik AWF Warszawa w składzie Zespołu Naukowego POLADA

Dr Paweł Zembura z Wydziału Wychowania Fizycznego został powołany do pierwszego Zespołu Naukowego Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA). Wśród zadań POLADA jest m. in. określanie zasad i przebiegu kontroli antydopingowej. Celem Zespołu Naukowego jest natomiast inicjowanie i prowadzenie badań naukowych wpisujących się w zagadnienia związane z antydopingiem.

Zespół Naukowy ma charakter interdyscyplinarny. Oprócz dr Zembury członkami zespołu są: dr hab. Marta Nowacka – Chmielewska (Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach), dr Raphael Faiss (Uniwersytet w Lozannie), dr inż. Olga Surała (Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy) i dr Andrzej Pokrywka (Warszawski Uniwersytet Medyczny).

Kadencja Zespołu jest trzyletnia i trwa od 2023 do 2026 roku. Więcej informacji na stronie.

Fot. Katarzyna Kopeć-Ziemczyk

data publikacji: 2023.05.30