Pracownicy AWF Warszawa w strukturach European Association for Sociology of Sport

Miło nam poinformować, że decyzją członków 𝗘𝘂𝗿𝗼𝗽𝗲𝗮𝗻 𝗔𝘀𝘀𝗼𝗰𝗶𝗮𝘁𝗶𝗼𝗻 𝗳𝗼𝗿 𝗦𝗼𝗰𝗶𝗼𝗹𝗼𝗴𝘆 𝗼𝗳 𝗦𝗽𝗼𝗿𝘁 (𝗘𝗔𝗦𝗦) w trakcie walnego zgromadzenia tej organizacji w Budapeszcie dr. hab. prof. AWF Michała Lenartowicza wybrano na nowego prezydenta-elekta tej organizacji, który przejmie kierowanie organizacją po dwuletniej kadencji prof. Hanny Vehmans z University of Jyväskylä w Finlandiido. Dodatkowo do zarządu EASS wybrano dr. Michała Jasnego z Katedry Nauk Humanistycznych i Społecznych Wydziału Wychowania Fizycznego.

- Kontynuujemy w ten sposób silne międzynarodowe tradycje socjologii sportu w AWF Warszawa i działalność międzynarodową prof. Andrzeja Wohla i prof. Zbigniewa Krawczyka w International Sport Sociology Association sprzed kilku dekad. W roku 2001 w Wiedniu miałem przyjemność zakładać EASS wraz z prof. Zbigniewem Krawczykiem i prof. Jerzym Kosiewiczem. Po raz pierwszy jednak reprezentant Polski będzie tej organizacji przewodniczył - mówi prof. Michał Lenartowicz.

Decyzja walnego zgromadzenia EASS stanowi dowartościowanie polskiej socjologii sportu i przyczynia się do lepszej międzynarodowej rozpoznawalności naszej Uczelni.

data publikacji: 2023.06.27