Pracownicy AWF Warszawa na Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych Austria 2017

W dniu 18 marca 2017 r. podczas uroczystej Ceremonii Otwarcia zainaugurowano Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Austria 2017. To największe sportowe i społeczne wydarzenie 2017 roku, w którym startuje ponad 2700 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną ze 106 państw.

W składzie polskiej reprezentacji w charakterze trenerów i działaczy biorą udział nauczyciele z AWF Warszawa: dr Waldemar Skowroński (Wydział Rehabilitacji) jako główny trener floor hokeja oraz mgr Marcin Mielniczuk (Wydział Wychowania Fizycznego) jako zastępca szefa polskiej reprezentacji. Polska reprezentacja składa się z zawodników występujących w następujących konkurencjach: floor hokej, łyżwiarstwo szybkie, narciarstwo biegowe i  zjazdowe oraz  bieg na rakietach śnieżnych.

Podczas Ceremonii Otwarcia Igrzysk w Schladming reprezentację Polski odwiedził Minister Sportu i Turystyki Pan Witold Bańka.

Stałe relacje z Igrzysk można śledzić do 24 marca br. na stronie http://www.olimpiadyspecjalne.pl/

data publikacji: 2017.03.22