POLSKO-UKRAIŃSKIE SPOTKANIE W SALI SENACKIEJ AWF WARSZAWA

Dzisiaj w Sali Senackiej Uczelni odbyło się spotkanie władz naszej Alma Mater, byłych Rektorów AWF Warszawa i Burmistrza Dzielnicy Bielany z przedstawicielami oświaty, nauki i Ministerstwa Zdrowia Ukrainy.

Z ramienia władz Akademii w spotkaniu uczestniczyli: JM prof. Bartosz Molik Rektor AWF Warszawa, prof. Jolanta Żyśko Prorektor ds. Promocji i Rozwoju Uczelni. prof. Paweł Tomaszewski Prorektor ds. Nauki, a także Rektorzy AWF Warszawa minionych kadencji, profesorowie: Alicja Przyłuska-Fiszer, Henryk Sozański, Andrzej Wit i Andrzej Mastalerz. Wydział Rehabilitacji reprezentowali: Dziekan prof. Natalia Morgulec-Adamowicz oraz Prodziekan ds. Studenckich i Dydaktycznych dr Paweł Targosiński. Urząd Dzielnicy Bielany reprezentował Burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: Iryna Mykyczak, wiceminister zdrowia Ukrainy, dr Roman Pukaliak, dyrektor Lwowskiego Obwodowego Centrum Diagnostyki Klinicznej, prof. Andrij Kuzyk, Kierownik Katedry Chirurgii Dziecięcej Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu, prof. Robert Gałązkowski, dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Gośćmi spotkania byli również przebywający u nas pracownicy Ministerstwa Oświaty i Nauki Ukrainy.

Zawsze będziemy Was wspierać. Zdajemy sobie sprawę, że w tej chwili Ukraina walczy nie tylko o wolność i bezpieczeństwo naszego kraju, ale całej Europy. W każdej możliwej płaszczyźnie: naukowej i społecznej, możecie na nas liczyć - zapewnił prof. dr hab. Bartosz Molik, Rektor Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Fotorelacja - fb

data publikacji: 2022.04.27