Pia Skrzyszowska wystartuje na IO w Tokio!

20-letnia studentka naszej uczelni i zawodniczka AZS AWF Warszawa osiąga coraz lepsze wyniki.

W miniony weekend „Księżniczka polskiej lekkiej atletyki” ponownie zachwyciła niebywałą szybkością. W sztafecie 4x100 m zdobyła srebrny medal mistrzostw świata sztafet w Chorzowie.

Już w biegu półfinałowym Polki (w składzie z Pią na ostatniej zmianie) pobiegły wystarczająco szybko, żeby wywalczyć kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Tokio.

To kolejny wspaniały wynik naszej turbostudentki w tym roku. Na początku marca w halowych mistrzostwach Europy w Toruniu zajęła piąte miejsce w biegu na 60 m ppł oraz osiągnęła trzeci wynik w historii polskich płotków wśród kobiet, a był to jej debiut w tak dużej imprezie.

Serdecznie gratulujemy i mocno Pii kibicujemy!

data publikacji: 2021.05.05