Oświadczenie Rektora AWF Warszawa

Oświadczenie Rektora AWF Warszawa w sprawie wyjazdu integracyjnego organizowanego przez organizację studencką JUVENIS w dniach 21-26 września 2020 r. w miejscowości Żabinka na Mazurach

Informuję, że wyjazd integracyjny planowany w dniach 21-26 września 2020 r. w miejscowości Żabinka na Mazurach jest organizowany wyłącznie przez organizację studencką JUVENIS. Wyjazd ten nie jest organizowany pod auspicjami AWF Warszawa ani we współpracy z Uczelnią czy też pod jej nadzorem; jest to prywatne przedsięwzięcie wskazanej wyżej organizacji studenckiej. Organizacja ta nie występowała do władz AWF Warszawa o wyrażenie zgody na realizację wyjazdu ani nie zwracała się o jakąkolwiek pomoc przy jego organizacji, w tym wsparcia w zakresie wytycznych i zasad bezpieczeństwa na obozie w okresie epidemii COVID-19. Organizacje studenckie i inne podmioty mają oczywiście prawo do samodzielnego organizowania wyjazdów integracyjnych dla studentów, jednak w takim przypadku to na organizatorach takiego wyjazdu spoczywa wyłączna odpowiedzialność za bezpieczeństwo i zdrowie ich uczestników. W związku z powyższym poinformować należy, że AWF Warszawa i jej władze nie biorą odpowiedzialności za przebieg wyjazdu oraz bezpieczeństwo i zdrowie jego uczestników. Odpowiedzialność ta, jak wyżej wskazano, spoczywa wyłącznie na organizatorach wyjazdu i to do nich należy się zwracać z wszelkimi pytaniami odnośnie obozu oraz zgłaszać ewentualne zastrzeżenia co do jego przebiegu.

Rektor AWF Warszawa

Prof. Bartosz Molik