Oficjalne otwarcie zmodernizowanej hali lekkoatletycznej im. Janusza Kusocińskiego w AWF Warszawa

Dnia 6 listopada 2017 r. odbyło się oficjalne otwarcie zmodernizowanej hali lekkoatletycznej w AWF Warszawa. Zajęcia dla studentów oraz treningi klubów sportowych zostały przywrócone w wyremontowanym obiekcie.

Oficjalnego otwarcie dokonał JM Rektor prof. Andrzej Mastalerz. Wstęgę przecinali również Prorektor ds. Badań Naukowych i Wdrożeń prof. Monika Guszkowska, Prorektor ds. Rozwoju prof. Czesław Urbanik oraz Dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego prof. Krzysztof Perkowski.

Hala lekkoatletyczna została poddana kompleksowej modernizacji, na którą Uczelnia pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Parametry techniczne hali lekkoatletycznej im. Janusza Kusocińskiego w AWF Warszawa:
1. powierzchnia użytkowa – 2 999 m2
2. kubatura – 39 600 m3
3. powierzchnia hali podzielona jest na sektory:
*sektor nr 1 – gry zespołowe
*sektor nr 2 – skok wzwyż, skok o tyczce, piłka ręczna
*sektor nr 3 – rzuty
*sektor nr 4 – bieżnia 6-torowa o długości 100 m
*bieżnia okólna tartanowa o długości 200 m

Fotorelacja z oficjalnego otwarcia hali

data publikacji: 2017.11.07