Odwiedziny w Muzeum Sportu i Turystyki

Muzeum Sportu i Turystyki to nie tylko obiekt, w którym można zapoznać się z historią sportu, turystyki i olimpizmu, ale również doskonałe miejsce do spędzenia majowej sobotniej nocy. Przekonali się o tym studenci I roku Kierunku Turystyka i Rekreacja, którzy w ramach zajęć z przedmiotu Turystyka w praktyce wzięli udział w atrakcjach przygotowanych przez Muzeum Sportu i Turystyki w ramach ogólnopolskiej imprezy Nocy Muzeów 2023.

Dzięki porozumieniu podpisanemu przez Prorektora ds. Nauki, prof. Pawła Tomaszewskiego, z Dyrektorem Muzeum Sławomirem Majcherem, wizyta miała wyjątkowy charakter. Po powitaniu i wspólnym zdjęciu, studenci zostali zaproszeni do zwiedzenia ekspozycji Muzeum w towarzystwie wyjątkowej przewodniczki, Luizy Złotkowskiej - panczenistki, trzykrotnej olimpijki, srebrnej medalistki Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi i brązowej medalistki z Vancouver, wielokrotnej rekordzistki Polski na dystansie 5000 m. Pani Luiza w trakcie spotkania dedykowanego naszym studentom opowiedziała historię swojej kariery oraz rozwoju łyżwiarstwa szybkiego w Polsce, a także chętnie odpowiadała na pytania studentów. Szczególne zainteresowanie wzbudziła możliwość zrobienia wspólnych zdjęć z Panią Luizą oraz otrzymania autografu.

Ponadto studenci mieli okazję wzięcia udziału w rozgrywkach bocci z paraolimpijczykami, pokazach zapasów i karate. Specjalną atrakcją była Żużlowa Noc Muzeów, prezentująca unikalne pamiątki i motory używane przez czołowych żużlowców.

Po zakończeniu zajęć w Muzeum Sportu i Turystyki większość studentów kontynuowała zwiedzanie w ramach Nocy Muzeów – imprezy, która odbywa się tylko raz w roku, podczas której liczne instytucje publiczne, w tym m.in. obiekty muzealne i galerie oraz szkoły wyższe otwierają swoje podwoje dla zwiedzających, odkrywając intrygujące tajemnice do późnych godzin nocnych.

data publikacji: 2023.05.23