Nowe powołanie do kolegium rektorskiego AWF Warszawa

1 października 2020 r. Rektor prof. Bartosz Molik powołał Panią dr hab. Jolantę Żyśko na funkcję Prorektora ds. Promocji i Rozwoju Uczelni w kadencji 2020-2024.

Jolanta Żyśko jest doktorem habilitowanym nauk o kulturze fizycznej. Od 1990 roku jest zaangażowana w prace naukowo-badawcze na gruncie nauk organizacji i zarządzania sportem, głównie w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Odbyła roczny staż naukowy w Institute of Sport & Leisure Policy Uniwersytetu w Loughborough. Prowadziła wykłady na wielu uczelniach zagranicznych, m.in.: Deutsche Sporthochschule w Kolonii, Uniwersytecie w Jyväskylä, University of Bayreuth, Akademii Wychowania Fizycznego w Kownie. W latach 2014-2017 była członkiem grupy ekspertów Komisji Europejskiej ds. zarządzania zasobami ludzkimi w sporcie. Obecnie pełni funkcję Przewodniczącej Rady ds. Kształcenia i Doskonalenia Kadr Kultury Fizycznej powołanej przez Ministra Sportu.
Zrealizowała szereg projektów badawczych dotyczących zarządzania sportem w wielu aspektach, głównie koncentrując się na systemach zarządzania sportem w skali makro. Wzięła udział w kilku projektach badawczych realizowanych na zlecenie Komisji Europejskiej. Jest autorką ponad 120 publikacji (w tym ponad 70 w języku angielskim), wzięła udział w ponad 100 konferencjach, w tym w 70 z referatami (50 na międzynarodowych konferencjach i kongresach). Wygłaszała referaty wiodące na wielu międzynarodowych konferencjach. Była organizatorem XXIV konferencji międzynarodowego stowarzyszenia European Association for Sport Management, która odbyła się w Warszawie w 2016 r.
Jolanta Żyśko jest członkiem licznych organizacji krajowych i międzynarodowych. Była Sekretarzem Generalnym Międzynarodowego Towarzystwa Nauk Społecznych o Sporcie (International Society for Social Sport Sciences - ISSSS), członkiem zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Zarządzania Sportem (European Association for Sport Management - EASM) oraz Europejskiej Sieci Nauk o Sporcie, Edukacji i Zatrudnieniu (European Network of Sport Science, Education and Employment - ENSSEE). Jest także członkiem Polskiego Towarzystwa Prawa Sportowego, Polskiego Towarzystwa Nauk Społecznych o Sporcie. Była prezydentem Polskiej Korporacji Menedżerów Sportu., była także ekspertem MNiSW w sprawie wdrażania Krajowej Ramy Kwalifikacji w Szkolnictwie Wyższym. Współpracuje z Polską Komisją Akredytacyjną jako ekspert PKA oraz ekspert ds. jakości kształcenia. W latach 2013-2020 była Rektorem Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula.

data publikacji: 2020.10.09