Medal dla Profesora Henryka Sozańskiego

Podczas XIX Międzynarodowego Kongresu Naukowego "Olympic Sport and Sport for All" w Armenii, który odbył się w dniach 6-9 października, prof. dr hab. Henryk Sozański został odznaczony przez Narodowy Komitet Olimpijski Armenii medalem VLADIMIRA ENGIBARYANA. Patronem wydarzenia był Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

W program Kongresu wpisane były także obchody jubileuszu 70-lecia uczelni-gospodarza wydarzenia: Armenian State Institutue of Physical Culture (ASIPC) w Erywaniu.

Międzynarodowy Kongres Naukowy w Erywaniu (Armenia) to kolejny z cyklu, zapoczątkowanego pod koniec lat 90-tych. W latach wcześniejszych Kongres odbył się dwa razy w naszej Uczelni (1999 rok oraz 2002 rok).

Miło nam poinformować, że uchwałą przedstawicieli i naukowców z krajów członkowskich Międzynarodowego Stowarzyszenia Uniwersytetów Kultury Fizycznej i Sportu - Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie będzie organizatorem Międzynarodowego Kongresu Naukowego we wrześniu 2017 roku.

data publikacji: 2015.10.14