Legendarni Absolwenci AWF Warszawa na kawie z Władzami Uczelni

Legendarni absolwenci AWF Warszawa, wybitne osobistości polskiej piłki nożnej, gościli na porannej kawie u Rektora Bartosza Molika i Prorektor ds. Promocji i Rozwoju Uczelni Jolanty Żyśko.

Wczoraj, zaszczycili nas obecnością:

• Prof. Jerzy Talaga (rocznik 1929), legenda i guru niemal wszystkich polskich szkoleniowców. Wykładowca akademicki, autor wielu książek na temat futbolu, wychowawca ośmiu selekcjonerów i kilkudziesięciu trenerów ligowych.
  • Andrzej Strejlau (rocznik 1940), w młodości piłkarz ręczny i nożny. Od czasów szkolnych związany z Klubem Sportowym AZS-AWF Warszawa. Medalista mundialu 1974 rok, były selekcjoner reprezentacji Polski, z powodzeniem pracował tez w lidze chińskiej i greckiej, romantyk futbolu.
  • Jerzy Engel (rocznik 1952), w 2000 roku jako trener zdobył mistrzostwo Polski z Polonią Warszawa. Były selekcjoner reprezentacji Polski, którą wprowadził na Mistrzostwa Świata po 16 latach przerwy.

To było piękne spotkanie! Dziękujemy!

data publikacji: 2021.10.07