Komunikat Rektora AWF Warszawa w sprawie epidemii koronawirusa

Informacja dla studentów i doktorantów AWF Warszawa wracających z jednego z krajów,

gdzie wykryto zachorowania na koronawirus (2019-nCoV)

Szanowni Państwo,

W związku z obawami dotyczącymi sytuacji epidemiologicznej, w trosce o przeciwdziałanie potencjalnemu zagrożeniu oraz w trosce o Państwa dobre samopoczucie informujemy, że studenci którzy w ostatnich dniach wrócili z krajów gdzie wykryto zachorowania na koronawirusa mogą bez konsekwencji opuścić przez 14 dni wszystkie formy zajęć zaplanowane na uczelni oraz praktyki poza uczelnią. Nieobecność na zajęciach będzie usprawiedliwiana na podstawie dokumentacji wyjazdu, o czym zostali powiadomieni Dziekani oraz wykładowcy.

W trosce o Państwa zdrowie prosimy o ograniczenie aktywności społecznej i pozostanie w domu przez kolejnych 14 dni, monitoring stanu zdrowia i ewentualny kontakt z całodobową infolinią 800-190-590, w zakresie informacji o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa.

W przypadku osób, które były w ostatnim czasie w rejonach objętych koronawirusem, lub miały bezpośredni kontakt z takimi osobami, i równocześnie mają wysoką temperaturę, kaszel, duszność lub problemy z oddychaniem prosimy o niezwłoczny kontakt z Wojewódzkim Szpitalem Zakaźnym w Warszawie, ul. Wolska 37, tel.: (22) 33 55 351-355

Nie ma uzasadnienia do odmawiania udziału w zajęciach pozostałym studentom, ich nieobecność z powodu objawów infekcji będzie usprawiedliwiona tylko w przypadku zwolnienia lekarskiego. Prosimy studentów, którzy mają objawy ze strony układu oddechowego i nie podróżowały do rejonów objętych koronawirusem, o udanie się do lekarza i weryfikację stanu zdrowia.

Więcej informacji o koronawirusie w komunikacie Głównego Inspektoratu Sanitarnego na stronie https://gis.gov.pl/

Warszawa, 28 lutego 2020 r.

AWF Warszawa

Dr hab. prof. AWF Andrzej Mastalerz