Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024

We wtorek, 26 września br., Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie rozpoczęła nowy rok akademicki 2023/2024. Uroczystość inauguracji odbyła się z należytym akademickim ceremoniałem.

W uroczystości wzięli udział rektorzy i delegaci szkół wyższych, a także przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i duchowieństwo. W ceremonii uczestniczyli również reprezentanci środowiska sportowego.

Po wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał JM prof. Bartosz Molik, Rektor AWF Warszawa, który przywitał gości oraz wszystkie osoby zgromadzone na Hali Gier, a następnie wygłosił przemówienie inauguracyjne.

Kolejnym punktem uroczystości było odczytanie listu gratulacyjnego od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Słowa listu odczytał Pan Marek Rymsza - Doradca Prezydenta RP. Następnie przemówienia wygłosili Pani Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Gosiewska, Pan Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych Paweł Wdówik, Zastępca Dyrektora w Departamencie Nauki MEiN Pan Tomasz Piotrowski oraz Pani Poseł Joanna Fabisiak. W dalszej kolejności głos zabrał Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji w Urzędzie m.st. Warszawy Janusz Samel, który odczytał list Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Kolejnym mówcą był Prorektor ds. Nauki prof. Paweł Tomaszewski, który m.in. odczytał  listy gratulacyjne.

W trakcie uroczystości miała również miejsce ceremonia wręczenia odznaczeń pracownikom Uczelni:

Medalem Złotym Za Długoletnią Służbę zostali odznaczeni:

• Pani mgr Agnieszka Beer,
  • Pani mgr Małgorzata Butkiewicz-Ostrowska,
  • Pani dr Jolanta Stępowska.

Medalem Srebrnym Za Długoletnią Służbę zostali odznaczeni:

• Pan mgr Jacek Mańka,
  • Pani dr Agnieszka Zdrodowska.

Podczas Inauguracji JM Rektor wręczył Medale Zygmunta Gilewicza tegorocznym absolwentom studiów magisterskich, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Medale otrzymali:

Z Wydziału Wychowania Fizycznego:

• mgr Wiktoria Skrzypczak, kierunek wychowanie fizyczne,
  • mgr Justyna Nożykowska, kierunek turystyka i rekreacja,
  • mgr Kamila Kozon, kierunek sport.

Z Wydziału Rehabilitacji:

• mgr Aleksandra Kaczmarek, kierunek pielęgniarstwo
  • mgr Janina Zawrotniak, kierunek fizjoterapia

Z Wydziału Wychowania Fizycznego i Zdrowia w Białej Podlaskiej:

• mgr Karolina Latuszek, kierunek fizjoterapia
  • mgr Paulina Pietrzkiewicz, kierunek wychowanie fizyczne

Uroczyste ślubowanie złożyli wybrani studenci pierwszego roku, którzy zostali przyjęci na studia w AWF Warszawa z najlepszymi wynikami w procesie rekrutacji. Akt ślubowania przeprowadziła dr hab. prof. AWF Ida Wiszomirska, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, a JM Rektor dokonał pasowania na studenta.

Tradycją naszej Uczelni jest zapraszanie na inaugurację absolwentów z Rocznika, który świętuje jubileusz 50-lecia rozpoczęcia studiów. Przesłanie od absolwentów Rocznika 1973-1977 wygłosili Pan Zygmunt Chajzer, Pani Alina Matuszkowiak oraz Pan Tadeusz Nowicki.

Następnie głos zabrała Przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Studentów mgr Aleksandra Cader oraz Wiceprzewodnicząca Rady Samorządu Doktorantów mgr Katarzyna Lorenz.

Tegoroczny wykład inauguracyjny pt. „Efekt motyla w wychowaniu fizycznym: sekret przewidywalności czy niezwykłe zaskoczenie?” wygłosił dr hab. prof. AWF Hubert Makaruk.

Dziękujemy wszystkim gościom i sympatykom naszej Alma Mater, że byliście z nami.

Fot. Andrzej Kacprzak - galeria zdjęć z wydarzenia

Materiały filmowe

Listy gratulacyjne z życzeniami z okazji inauguracji roku akademickiego 2023/2024 przysłali również:

data publikacji: 2023.09.28