Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 w AWF Warszawa

We wtorek 28 września br. Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie rozpoczęła nowy rok akademicki 2021/2022. Uroczystość inauguracji odbyła się z należytym akademickim ceremoniałem z jednoczesnym zachowaniem niezbędnych środków bezpieczeństwa ze względu na stan pandemii.

Inaugurację roku akademickiego 2021/2022 rozpoczął Jego Magnificencja Rektor prof. Bartosz Molik powitaniem gości oraz wszystkich osób zgromadzonych w Hali Gier a następnie wygłosił przemówienie inauguracyjne.

W dalszej kolejności wystąpił Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek, który w przemówieniu okolicznościowym m.in. pogratulował studentom wyboru znakomitej uczelni oraz podziękował rektorowi za wspólne działanie przy programie „WF z AWF”, który ma pomóc odbudować kondycję fizyczną dzieci, po czasie długotrwałej nauki zdalnej.

Kolejnym punktem uroczystości było odczytanie listu gratulacyjnego od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Słowa listu odczytała Pani Paulina Malinowska-Kowalczyk Doradca Prezydenta RP.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalność na rzecz rozwoju nauki. W imieniu Prezydenta, aktu dekoracji dokonał Minister Edukacji i Nauki Pan Przemysław Czarnek oraz Doradca Prezydenta RP Pani Paulina Malinowska-Kowalczyk. Odznaczeni zostali:

Złotym Krzyżem Zasługi

• prof. Marek Kruszewski

Srebrnym Krzyżem Zasługi

• dr hab. Grażyna Brzuszkiewicz-Kuźmicka
  • dr Jolanta Derbich
  • dr Anna Kuk
  • prof. Monika Łopuszańska-Dawid

Brązowym Krzyżem Zasługi

• prof. Jolanta Marszałek

Następnie, spośród zaproszonych gości, głos zabrali kolejno: Konstanty Radziwiłł Wojewoda Mazowiecki oraz Pani Renata Kaznowska Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, która odczytała list od Prezydenta m. st. Warszawy Pana  Rafała Trzaskowskiego.

List gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego odczytał prof. Paweł Tomaszewski Prorektor ds. Nauki.

Podczas Inauguracji JM Rektor wręczył Medale Zygmunta Gilewicza tegorocznym absolwentom studiów magisterskich, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Medale otrzymali:

Z Wydziału Wychowania Fizycznego

• mgr Sylwia Głowacka, kierunek wychowanie fizyczne
  • mgr Julia Świetlik, kierunek turystyka i rekreacja

Z Wydziału Rehabilitacji

• mgr Zuzanna Tymińska, kierunek pielęgniarstwo
  • mgr Karolina Łukasik, kierunek fizjoterapia

Z Wydziału Wychowania Fizycznego i Zdrowia w Białej Podlaskiej

• mgr Paula Pieczyńska, kierunek fizjoterapia
  • mgr Weronika Dobrogost, kierunek turystyka i rekreacja
  • mgr Zuzanna Duma, kierunek wychowanie fizyczne

Uroczyste ślubowanie złożyli wybrani studenci pierwszego roku, którzy zostali przyjęci na studia w AWF Warszawa z najlepszymi wynikami w procesie rekrutacji. Akt ślubowania przeprowadziła prof. Ida Wiszomirska Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia a JM Rektor dokonał pasowania na studenta.

Następnie głos zabrała przedstawicielka Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Aleksandra Żak a później Łukasz Tomaszuk - Przewodniczący Rady Samorządu Doktorantów.

Zgodnie z tradycją naszej Alma Mater w inauguracji udział wzięli przedstawiciele absolwentów z Rocznika 1971-1975, który świętuje jubileusz 50-lecia rozpoczęcia studiów w AWF Warszawa. Przesłanie od absolwentów wygłosił przedstawiciel Rocznika 1971-75 Pan dr Sławomir Neuhorn.

Gościliśmy również absolwentów rocznika 70-74, którzy z powodu pandemii w ubiegłym roku nie mogli świętować swojego jubileuszu.

Tegoroczny wykład inauguracyjny pt. „Wsparcie powrotu do zdrowia i pełnej aktywności u uczniów doświadczających negatywnych konsekwencji zespołu postcovidowego” wygłosiła dr hab. prof. AWFiS Agnieszka Maciejewskia-Skrendo. Pani Profesor jest genetykiem molekularnym, specjalizuje się w genetyce człowieka i zastosowaniu badań genetycznych w sporcie.

Dziękujemy wszystkim gościom i sympatykom naszej Alma Mater, że byliście z nami.

Fot. Marta Abdalla-Dutkiewicz - galeria zdjęć z wydarzenia

data publikacji: 2021.09.30