III edycja „Narodowej Reprezentacji Akademickiej”

Dziś, 1 lutego br. w Ministerstwie Edukacji i Nauki odbyła się konferencja prasowa dotycząca III edycji projektu „Narodowa Reprezentacja Akademicka”. Jest to projekt, który umożliwia studentom-sportowcom jednoczesne kształcenie się i rozwijanie kariery sportowej. Jego program łączy w sobie sport, naukę i dydaktykę.

W wydarzeniu uczestniczyli Sekretarz Stanu w MEiN Wojciech Murdzek, prof. Alojzy Nowak prezes Akademickiego Związku Sportowego i Rektor UW, Maciej Hartfil wiceprezes AZS i kanclerz AWF Warszawa, prof. Grzegorz Juras Rektor AWF Katowice a także jedna z benificjentek programu Paulina Peda, pływaczka, mistrzyni i rekordzistka Polski, olimpijka z Tokio z 2021.

Reprezentująca naszą Alma Mater prof. Jolanta Żyśko, Prorektor ds. Promocji i Rozwoju Uczelni,  powiedziała m.in., że "program Narodowej Reprezentacji Akademickiej jest realizacją polityki europejskiej, która mówi o karierze dwutorowej pomagającej łączyć karierę sportową i naukową. Jego wielką zaletą jest fakt, że posiada dwie podstawowe cechy, które cechują najlepsze na świecie programy kariery dwutorowej, tj. systemowość rozwiązań oraz indywidualizację oddziaływania i z powodzeniem łączy te dwa podejścia".

Zachęcamy ambitnych sportowców, którzy chcą łączyć zdobywanie medali ze studiowaniem do udziału w nowej edycji programu NRA.

Fot. Ministerstwo Edukacji i Nauki

data publikacji: 2022.02.01