Gala Gloria Victis

W Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego odbyła się po raz pierwszy Gala „Gloria Victis”, której celem było m.in. uhonorowanie wybitnych osobowości za osiągnięcia zarówno w sporcie jak i nauki. Ponadto, zaprezentowano firmy wchodzące w skład uczelnianej Rady Biznesu, tj.: Medicover Polska, Decathlon Polska, Santander Bank Polska, Toyota Bielany.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystym odsłonięciem muralu przedstawiającego wizerunki wybitnych sportowców-studentów. Społeczność akademicka postanowiła uhonorować postacie takie jak Janusz Kusociński, Zbigniew Boniek, Grzegorz Lato, Jacek Wszoła, Otylia Jędrzejczak, Waldemar Baszanowski, Paweł Nastula, Jerzy Kulej, Czesław Lang i Hubert Wagner. Wyjątkowym momentem było uczestnictwo w inauguracji Jacka Wszoły, Otylii Jędrzejczak, Pawła Nastuli i Czesława Langa.

Kolejnym punktem uroczystości była Gala, podczas której wyróżniono osoby ze społeczności akademickiej. Pierwszymi, którzy zabrali głos, byli przedstawiciele Uczelnianej Rady Samorządu Studentów, przedstawiając zwycięzców wyłonionych przez studentów w 7 kategoriach oraz wręczając nagrodę specjalną. Wyróżnienia otrzymali:

• Innowator Edukacji - dr Tomasz Marciniak,
  • Najlepszy Przewodnik Akademicki - dr hab. prof. AWF Anna Kopiczko,
  • Przyjaciel Studenta - dr Michał Staniszewski,
  • Ikona Stylu - dr Zuzanna Mazur,
  • Profesor Uśmiechu - dr Michał Sadowski,
  • Autorytet AWF - prof. dr hab. Bartosz Molik.
  • Pomocna Dłoń - Kanclerz Maciej Hartfil oraz Biuro Rektora,
  • Nagroda specjalna - Milena Bochenek.

Następnie Prorektor ds. Promocji i Rozwoju Uczelni, a jednocześnie Prezes Akademickiego Związku Sportowego AWF Warszawa, dr hab. Jolanta Żyśko, prof. AWF oraz JM Rektor prof. dr. hab. Bartosza Molika uhonorowali medalem Kusocińskiego najlepszych sportowców i trenerów AWF Warszawa: Aleksandrę Mirosław, Mateusza Mirosław, Patrycję Adamkiewicz, Adriana Jaśkiewicza, Szymona Mazura, Paulinę Wesół, Łucję Oleszczuk, Julię Chmielewską, Wiktorię Piotrowską, Jana Szelągowskiego oraz mgr Marka Rzepkę. Ponadto, w uznaniu osiągnięć sportowych, wyróżniono dr. hab. prof. AWF Jakuba Adamczyka oraz dr. Wilhelma Gromisza.

W ramach plebiscytu nauczycieli – naukowców wręczono "Złote Pióra". W kategorii Młody Naukowiec nagrodzono dr Martę Łabęcką oraz dr Zuzannę Mazur. Natomiast w kategorii Lider Nauki, nauczyciele wybrali spośród siebie dr hab. prof. AWF Annę Kopiczko oraz dr hab. prof. AWF Katarzynę Kaczmarczyk.

Wydarzenie zakończyło się widowiskowym koncertem ,,Kinematograf na Bielanach - Tańce i Piosenki Starej Warszawy”, podczas którego wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Podlasie.

Projekt „Gloria Victis” został dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w kwocie 150 000,00 zł w ramach programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki”.

Fot. Andrzej Kacprzak

data publikacji: 2023.12.08