Gadka Senacka na Sportowo

Pod hasłem „Sport. Konieczność, czy przyjemność?” odbyło się spotkanie Gadki Senckiej 19 maja w Senacie RP. Podczas tego wydarzenia poruszono kwestie wpływu aktywności fizycznej na zdrowie, problemów z lekcjami wychowania fizycznego w Polsce oraz trudności z zachęceniem młodych ludzi do regularnego wysiłku fizycznego.

Jednym z prelegentów był dr hab. prof. AWF Michał Lenartowicz, Kierownik Katedry Nauk Humanistycznych i Społecznych. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także Maciej Katus - trzykrotny medalista Mistrzostw Polski w kulturystyce, Radosław Leniarski – dziennikarz Gazety Wyborczej oraz Ilona Mroczkowska – trenerka Karate Kyukushin.

Organizatorem spotkania był ruch młodzieżowy Gadka Senacka, przy współpracy z Kancelarią Senatu, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Fundacją Wolna Szkoła oraz Protest z Wykrzyknikiem. Debata ta zebrała młodzież ze szkół z różnych miast Polski i z pewnością przyczyniła się do integracji i wymiany poglądów na ważny temat.

data publikacji: 2023.05.29