Dr Wiesław Czwórnóg 1932 - 2018

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 26 listopada  2018 r. zmarł w wieku 86 lat

ŚP.

DR WIESŁAW CZWÓRNÓG

Absolwent i wieloletni nauczyciel akademicki AWF Warszawa, trener pierwszej klasy mistrzowskiej w lekkiej atletyce.

Związany z uczelnią w latach 1955-2003, karierę akademicką rozpoczął jako asystent, w 1979 roku uzyskał stopień doktora nauk o wychowaniu fizycznym, w latach 1987-1989 kierował Zakładem Lekkiej Atletyki a w okresie 1991-1995 Zakładem Biegów i Skoków Lekkoatletycznych.

Kierownik wyszkolenia sekcji lekkiej atletyki w klubie AZS-AWF Warszawa, wychowawca wielu medalistek mistrzostw Polski i reprezentantek kraju, Honorowy Członek AZS.

Uhonorowany wieloma odznaczeniami państwowymi i resortowymi, takimi jak: Srebrna Odznaka AZS, Złota Odznaka AZS, Honorowa Odznaka 50-lecia AZS Warszawa, Srebrna Odznaka PZLA, Złota Odznaka PZLA, Złota Odznaka AZS, Brązowa Odznaka Honorowa 50-lecia WOZLA, Srebrna Odznaka Honorowa 50-lecia WOZLA, Srebrna Odznaka "Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej", Honorowa Odznaka SZS "Za Zasługi w Sporcie Szkolnym", Honorowa Odznaka SZSP, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Srebrna Honorowa Odznaka "Za Zasługi dla Warszawy", Złota Odznaka "Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej", Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Pamięć o Nim na zawsze pozostanie na kartach historii naszej Alma Mater

Rodzinie i Bliskim Zmarłego

składamy wyrazy współczucia

Rektor, Senat

oraz cała społeczność akademicka

Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w poniedziałek 3 grudnia 2018 r. o godz. 12.00 w kościele św. Wyznawców ojca Rafała i brata Alberta przy ul. Gwiaździstej 17, po którym nastąpi wyprowadzenie na Cmentarz Komunalny Północny, ul. Wóycickiego 14 (wejście północne).

data publikacji: 2018.11.28