Dr Marian Bondarowicz 1935 - 2018

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 11 lipca  2018 r. zmarł w wieku 83 lat

ŚP.

DR MARIAN BONDAROWICZ

Absolwent rocznik 1957, doktor nauk o wychowaniu fizycznym rocznik 1968,  wieloletni pracownik naukowo – dydaktyczny Wydziału Wychowania Fizycznego AWF w Warszawie, trener I klasy w rugby, autor ponad 400 pozycji związanych z zabawami i grami ruchowymi, w tym 30 książkowych, rzeczoznawca MEN ds. podręczników szkolnych i pomocy dydaktycznych.

Związany z uczelnią w latach 1957-1995, od jej ukończenia do momentu przejścia na emeryturę, początkowo jako asystent, potem starszy asystent, docent kontraktowy i adiunkt w Zakładzie Zabaw, Gier Ruchowych i Terenowych.

W latach 1973-1995 pełnił funkcję Kierownika Zakładu Zabaw, Gier Ruchowych i Terenowych, w okresie od 1981 do 1984 r. był zastępcą Dyrektora Instytutu Wychowania Fizycznego i Rekreacji Ruchowej a w latach 1987-1990 Prodziekanem ds. Studiów Zaocznych i Kształcenia Podyplomowego Wydziału WF.

W latach 1957-1971 prowadził pierwszą i jedyną w Polsce specjalizację z rugby, którą ukończyło 69 absolwentów uzyskując stopnie instruktorskie i trenerskie. W latach 1957-1963 zawodnik i trener wielokrotnego Mistrza Polski w rugby – drużyny AZS-AWF Warszawa. W roku 1959 jako pierwszy w Polsce otrzymał tytuł trenera II klasy w rugby, w 1971 r. otrzymał tytuł trenera I klasy. Przez wiele lat współpracował z Polskim Związkiem Rugby pełniąc społeczne funkcje kierownika wyszkolenia sportowego, trenera kadry narodowej seniorów i wiceprezesa Związku.

Wieloletni współpracownik TVP w zakresie realizacji programów dziecięco – młodzieżowych, rekreacyjnych i sportowych.

Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany, wśród Jego odznaczeń są: Złota Odznaka AZS, Mistrz Sportu, Złota Odznaka Polskiego Związku Rugby, Medal 50-lecia Rugby w Polsce, Złota Odznaka Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej, Złoty Krzyż Zasługi, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Złota Odznaka ZNP, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Pamięć o Nim na zawsze pozostanie na kartach historii naszej Alma Mater

Rodzinie i Bliskim Zmarłego

składamy wyrazy współczucia

Rektor, Senat

oraz cała społeczność akademicka

Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w środę 18 lipca br. o godz. 13.15 w kościele parafialnym Świętego Ignacego Loyoli, przy ul. Wóycickiego 14a w Warszawie, po którym nastąpi odprowadzenie na Cmentarz Północny.

data publikacji: 2018.07.13