Dr Henryk Kania 1945 + 2016

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego wieloletniego pracownika dr. Henryka Kani,

nauczyciela akademickiego, szkoleniowca i specjalisty w dziedzinie tenisa.

Absolwenta AWF Warszawa – rocznik '69. Od początku kariery zawodowej związanego z naszą Uczelnią, na początku z Zakładem Teorii Sportu, potem z Zakładem Biomechaniki a następnie z Zakładem Lekkoatletyki, w którym w 1975 roku obronił pracę doktorską nt. Próba oceny wpływu siły mięśni na poziom prędkości biegu u sprinterów. Pod koniec kariery zawodowej był pracownikiem Zakładu Gier Sportowych, w którym prowadził badania i zajęcia z tenisa, dyscypliny, która od wielu lat pozostawała w sferze Jego zainteresowań badawczych i była Jego wielką pasją.

Pozostanie w naszej pamięci.

Rodzinie Zmarłego

składamy wyrazy współczucia i żalu

Rektor i Senat oraz cała społeczność akademicka

Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w czwartek 25 lutego 2016 r. o godz. 15.00 w kaplicy Domu Pogrzebowego na Wólce Węglowej (sala A), ul. Wóycickiego 14A, po której nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarz miejscowy.

data publikacji: 2016.02.23